Dzisiaj coraz częściej używamy naszej wiejskiej działki, nie tylko do uprawy owoców i warzyw, ale także jako doskonałego miejsca na wakacje. W końcu, jak miło po zakurzonych ulicach miasta znaleźć się w oazie pachnących kwiatów i pięknych roślin!

Tworzenie zadbanego ogrodu kwiatowego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Rejestracja łóżek i klombów to prawdziwa sztuka użytkowa. Ale, znając niektóre z tajemnic projektowania krajobrazu, z reguły można urządzić ogród kwiatowy i kwietniki w swoim wiejskim domu, który zadowoli gospodarzy i gości, tworząc atmosferę komfortu i harmonii.

Pomysły na klomby w kraju

Ponieważ letnia chatka jest zwykle obszarem, który nie jest bardzo duży, najczęściej są one przeznaczone do dekoracji domku. Różnica polega na ścisłych formach geometrycznych. Zanim zaczniesz tworzyć kwietnik, musisz się zastanowić, czy pasuje on do ogólnego projektu Twojej witryny.

Klomby występują w kilku odmianach. Pięknie wyglądają na wsi wąskie długie krawężniki , położone wzdłuż torów. Do granic używane są niskie kwiaty, które tworzą zwarte krzaki: nagietki, nasturcja, werbena i inne.

Klomby i kwietniki w domku 1Klomby i kwietniki w domku 2

Możesz zaaranżować w kraju prostokątne kwietniki - rabatku . Kwiaty tej samej wysokości będą na nim pięknie wyglądać. Jednak biznes wielopoziomowy jest również bardzo piękny. Jeśli na Twojej działce jest wolna przestrzeń, ułóż oryginalny grzbiet niewymiarowych kwiatów, wewnątrz którego będzie mały staw.

Klomby i kwietniki w kraju 3Klomby i kwietniki w domku 4

Dzisiaj często używają projektanci krajobrazu mixborders - ogród kwiatowy, który ma dowolną konfigurację. Osobliwością mixborder jest ciągłe kwitnienie. Kwiaty do takich łóżek w kraju są pogrupowane według wysokości i okresu kwitnienia.

Klomby i kwietniki w domku 5Klomby i kwietniki w domku 6

Wygląda wspaniale na wiejskiej działce z kwiatami pojedynczych kwiatów , które może stworzyć nawet początkujący ogrodnik. Do takiego klombu można użyć roślin jednego gatunku, na przykład petunii. Będzie wyglądać wspaniale mixborder z bylin jasno i wspaniale kwitnących. Wariantem pojedynczego kwiatu może być mały ogród różany z jedną lub dwiema odmianami róż.

Klomby i kwietniki w domku 7Klomby i kwietniki w domku 8

Modna dekoracja strefy podmiejskiej - pionowy kwietnik . Można to zrobić pionowo, mocując kilka różnej wielkości doniczki do kwiatów. Kwiaty do tego klombu powinny być wybrane na tej samej wysokości i kształcie płatków, na przykład petunii i begonii.

Klomby i kwietniki w domku 9Klomby i kwietniki w domku 10

Bardziej złożoną opcją jest pionowe łoże górskiego typu serpentyn . Jest on zaaranżowany za pomocą kamieni ozdobnych i siatkowego oczka, które nadadzą kwiatowi niezbędny kształt pionowy. Do takiego klombu odpowiednie pierwiosnki, altówka, niezapominajki. Górną część struktury można ozdobić kwiatem smoka lub hamerops.

Klomby i kwietniki w domku 11Klomby i kwietniki w kraju 12

Kwitnące łóżka będą wspaniałą dekoracją Twojego podmiejskiego obszaru latem.