Wyspa Fihalhohi na Malediwy Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w kraju dla turystów. Potwierdza to ocena "Najlepsze atole Malediwów", w której Fikhalkhohi zajmuje honorowe 6 miejsce. Tutaj znajdziesz urocze piaszczyste Plaże , łagodne wody Oceanu Indyjskiego, spokojna i nieskażona przyroda, bujna flora i różnorodna fauna morska i lądowa.

Lokalizacja:

Wyspa Fikhalhohi znajduje się zaledwie 28 km na południe od stolicy Międzynarodowy port lotniczy Male . Znajduje się na liście 17 wysp Południowy Atol Male .

Kiedy lepiej udać się na wyspę Fichalhokhi na Malediwach?

Najbardziej korzystny okres na zwiedzanie wyspy Fihalkhohi jest uważane za od stycznia do kwietnia.

Закат на острове

Co jest ciekawego w tej wyspie?

Fihalkhohi, podobnie jak większość Malediwów, ma bardzo skromne wymiary (250x400 m). Niespieszny krok można ominąć za 15-20 minut.

Na wyspie można zobaczyć, że:

 • wspaniałe plaże ze śnieżnobiałym piaskiem i drobnymi okruchami koralowymi;
 • Пляж на острове Фихалхохи
 • dużo drzew, krzewów, kwiatów, wyspa jest dosłownie pochowana w zieleni;
 • Растительность на острове
 • wielu przedstawicieli lokalnej fauny - żywe papugi Fikhalkhohi, jaszczurki, czaple, wrony i podwodny świat reprezentowane są przez ryby, kraby, mureny, ośmiornice, promienie, żółwie morskie, czasami można znaleźć rekiny;
 • Ворона на островеЦапли на побережье
 • piękna rafa koralowa wokół wyspy .
Черепахи на Фихалхохи

Rekreacja i rozrywka na wyspie

W Fikhalkhi będziesz mieć nie tylko wakacje na plaży. Tutaj możesz pozostać w samotności i poczuć harmonię z naturą lub wybrać opcję aktywnego wypoczynku. Na wyspie turyści mają możliwość:

 • rozwiązywać nurkowanie lub snorkeling;
 • jeździć na motorach wodnych, katamaranach i łodziach z przezroczystym dnem;
 • udać się na wycieczkę łodzią;
 • Морские прогулки
 • grać w tenisa lub piłkę nożną;
 • odwiedzić halę sportową;
 • wędruj po wyspie, obserwując, jak bezpiecznie chodzą tutaj szare czaple lub absolutnie oswojone papugi.
Попугай на Фихалхохи

Ponadto, Falahhohi może cieszyć się rajem, odwiedzając spa. Wieczorem ludzie są zapraszani do restauracji i baru, na wieczorne dyskoteki i koncerty muzyki na żywo. Dla fanów zakupów jest kilka interesujących sklepów. Tęsknię za wizytą ośrodek wypoczynkowy nikt nie będzie musiał.

Hotele w Fichalhohy

Na wyspie Fichalhohi na Malediwach jest tylko jeden hotel - Fihalhohi Island Resort 3 * (Fihalhohi Island Resort). Jest to dość niedrogi hotel, o dobrym poziomie usług i infrastruktury, oferujący gościom pobyt w przytulnych bungalowach lub dwupiętrowych domach. Hotel ma piękne i zadbane terytorium, jest bardzo popularny wśród rosyjskich turystów i tych, którzy organizują jednodniowe wycieczki Maafushi . Opcja ta obejmuje życie na Maafushi i wycieczkę krajoznawczą do Fichalhohi. Koszt wycieczki na osobę wynosi 70 USD.

Бунгало на воде

Kto powinien udać się do Fichalhohi?

Ponieważ ta wyspa jest naprawdę rajem, w którym ludność żyje własnym życiem, nie ma tu miejskiego zgiełku i hałasu, wtedy podróż tutaj zdecydowanie powinna być rozważana przez mieszkańców megamiast, rodzin z dziećmi i zakochanych par. Sytuacja na wyspie sprzyja rozluźnieniu, uporządkowaniu myśli, ustanowieniu duchowej harmonii i pozytywnego nastawienia.

Территория отеля Фихалхохи

Jak się tam dostać?

Droga z Mężczyzna na wyspie Fichalhohi na Malediwach na łodzi motorowej zajmie Ci około 45 minut. Jeśli nie planujesz nocowania na wyspie, możesz również rozważyć opcję odwiedzenia Fichalhohi z grupą wycieczkową.

Прозрачные бирюзовые воды у острова