Każdy kwiat, jak każda inna roślina, wymaga światła słonecznego, odpowiedniego podlewania i czystego powietrza, aby rosnąć i kwitnąć. Okazuje się jednak, że prawidłowe żywienie nie jest mniej ważne. W końcu jakakolwiek ziemia jest z czasem wyczerpana. Zastanówmy się więc, jakiego rodzaju nawozy kochają nasze kwiaty.

Nawozy do roślin domowych

Kwiaciarnie oferują duży wybór nawozów do kwiatów, ale jeśli masz dużo różnych roślin w domu, lepiej wybrać uniwersalny nawóz odpowiedni dla wszystkich kwiatów. W przypadku roślin kwitnących, takich jak na przykład róże, azalie, begonie, lepiej wybrać odpowiedni opatrunek górny. Ten nawóz przyczyni się do pięknego i bujnego kwitnienia. Ale dla kwiatów liściastych w pomieszczeniach - fossuses, palmy, paprocie - potrzebujesz nawozu na piękne liście. Nawozy do roślin domowych są suche i płynne. Jeśli masz kilka roślin w pomieszczeniach, lepiej użyć płynnych nawozów, które trzeba rozcieńczyć wodą, zalać glebę doniczkami i spryskać roślinę na wierzchu. Ale dla dość dużego domu ogród bardziej odpowiedni suchy nawóz. Należy rozcieńczyć w 10 litrach wody i wody wszystkich kwiatów. Innym rodzajem nawozu do roślin domowych są pożywne paluszki. Są one umieszczane w doniczce wraz z rośliną, a podczas nawadniania zawarta w nich nawóz stopniowo rozpuszcza się i wchodzi do kwiatu.

Nawozy mineralne do kwiatów

Wszystkie nawozy dzielą się na dwa duże typy - organiczny i mineralny. Topowe opatrunki organiczne składają się z odpadów różnych zwierząt domowych. Obejmują one również różne komposty. Nawozy mineralne są otrzymywane z odpadów przemysłowych, które zawierają magnez, potas, fosfor i wiele innych pierwiastków.

Nawozy do kwiatów ogrodowych

W przypadku kwiatów ogrodowych nawóz organiczny jest bardziej korzystny niż nawóz mineralny, ale pod warunkiem prawidłowego stosowania. Najważniejszą rzeczą dla produktów ekologicznych jest to, że nawóz musi być całkowicie zniszczony. W świeżej formie takie karmienie może spowodować ogromne nawóz do kwiatów ogrodowych uszkodzenie rośliny, aż do oparzenia korzeni. Nawozy organiczne do kwiatów ogrodowych zawierają cały zestaw pierwiastków śladowych potrzebnych roślinie. Ponadto takie nawozy mają dobry wpływ na strukturę gleby, powodując jej rozluźnienie i brak odczynu kwaśnego. Z drugiej strony nawozy mineralne nie zmieniają struktury gleby, a jeśli są nieprawidłowo stosowane, mogą ją jeszcze bardziej zakwaszać.

W celu zwiększenia uroku bukietu w wazonie są specjalne nawozy do kwiatów ciętych, które należy dodać do wody.

W ten sposób, prawidłowo stosując różne rodzaje nawozów, przedłużamy w ten sposób życie i kwitnienie naszych zwierząt.