Tradycje rodzinne są nieodłącznie związane z normami i zachowaniami rodzinnymi, nawykami i poglądami, a także dziedziczonymi tradycjami. Są też zwyczaje rodzinne - ustalony porządek zachowania w życiu codziennym.

Rola rodzinnych tradycji w wychowaniu dzieci

Rodzinne i rodzinne tradycje są podstawą wychowywania dzieci. W końcu to w rodzinie dziecko uczy się pierwszego doświadczenia interakcji z ludźmi, rozumie wielowymiarowy charakter relacji międzyludzkich, rozwija się duchowo, moralnie, psychicznie i fizycznie. Każdy dom ma swój własny zestaw konkretnych zasad i nawyków, które są wykonywane na maszynie. Tradycje rodzinne i zwyczaje pomagają normalnie współdziałać ze społeczeństwem, sprawiają, że rodzina jest spójna, wzmacnia więzi rodzinne, poprawia wzajemne zrozumienie i zmniejsza liczbę kłótni. W kręgach rodzinnych, w których istnieją i są szanowane tradycje wychowania rodzinnego, dzieci słuchają opinii rodziców, a rodzice zwracają uwagę na problemy dzieci i pomagają im radzić sobie z nimi.

Główne typy rodzinnych tradycji

 1. Rodzinne wakacje i poświęcone im tradycje. Na przykład urodziny, które często stają się pierwszym znaczącym wydarzeniem w losie dziecka. Prezenty, specjalne przygotowanie, świąteczne potrawy wyróżniają taki dzień spośród innych i pozwalają poczuć znaczenie tego wydarzenia dla urodzinowego mężczyzny, uczy się przyjmować gości. Obejmuje to obchody świąt państwowych, które skupiają ludzi w zasięgu kraju, świata.
 2. Wspólne gry z dziećmi. Rodzice dają więc przykład dziecku, zapoznają się z różnymi zajęciami, uczą go różnych umiejętności.
 3. Kolekcja całej rodziny. Na przykład, aby zrozumieć przypadki, zarysuj dalsze plany na konkretny okres, omawiaj budżet i wydatki rodziny. Pozwala to dziecku mieć wyobrażenie o imprezach rodzinnych, być odpowiedzialnym, brać udział w rozwiązywaniu problemów rodzinnych.
 4. Tradycje gościnności, wspólne kolacje wszystkich członków rodziny. Gościnność uważana jest również za narodową tradycję, która jednoczy rodziny i wzmacnia więzi z przyjaciółmi.
 5. Obchody ważnych wydarzeń w rodzinie: rocznice, sukcesy i osiągnięcia domowe.
 6. Tradycje kary i zachęty. To stymuluje dziecko do kontrolowania swoich działań. Jednak nadmierna surowość zasad ogranicza wolność dziecka, przeciążając jego psychikę. Nie powinieneś wprowadzać zasad, które komplikują życie.
 7. Bajki przed snem.
 8. Życzy dobrej nocy, dzień dobry, pocałunek na noc. Takie związki są ważne nawet dla dojrzałych dzieci. Przecież z braku troski i uczucia dzieci stają się niewrażliwe i nieczułe.
 9. Wycieczki, spacery z całą rodziną, wyjazdy do muzeum, teatr - rozwijają duchowe uczucia dziecka.

Rodzina może przyjąć wiele zwyczajów z tradycji ortodoksyjnej - jest to modlitwa przed posiłkami i przed snem, czytanie Biblii, zwiedzanie kościoła, obserwowanie postu, chrzest dzieci, świętowanie prawosławnych świąt.

Niezwykłe rodzinne tradycje

 1. Flaga zawieszona na oknie w Danii sygnalizuje, że ktoś obchodzi tu urodziny.
 2. Oryginalna tradycja rodzinna istnieje w jednym z indyjskich narodów: dziewczyny żenią się przez trzy dni. Po tym okresie nowy mąż musi opuścić dom swojej żony na zawsze i nigdy więcej jej nie spotkać. Potem dziewczyna żyje dla własnej przyjemności: ma prawo do zrobienia tylu kochanków, ile tylko zechce, i oddania się wszystkiemu.
 3. W Korei, aby pokazać właścicielom domu, że jedzenie jest smaczne, a także dobry posiłek, trzeba bardzo głośno siorbać.
 4. Ciekawa tradycja rodzinna istnieje w Irlandii, tam, w Nowy Rok, drzwi domów są otwarte i każdy może wejść przez każde drzwi i rodzinne i rodzinne tradycje zostaną wzięci jako tubylcy: zostaną postawieni przy stole i będą traktowani na kolację. Następny dzień jest już świętowany z przyjaciółmi i przyjaciółmi.
 5. W plemieniu Bakhutu seks po ślubie jest zabroniony. Podczas pierwszej nocy ślubu nowożeńcy udają się do domu małżonka, gdzie młoda żona zaczyna bić swojego męża ze wszystkim, co się z nim wiąże. Rano żona idzie do domu, a wieczorem znowu bije męża. Bije go przez tydzień, po którym następuje pożądany akt miłości. W tym plemieniu uważa się, że walka łączy nowożeńców.

Wprowadź swoje rodzinne tradycje i zwyczaje, aby Twój dom miał wyjątkową atmosferę i przytulność, tak aby dla wszystkich gospodarstw domowych dom stał się jego fortecą.