Wielu co najmniej raz zmagało się z problemem, kiedy łzy w ich oczach zostały po prostu włączone, bez wyraźnego powodu. Jeśli takie ataki zdarzają się nieczęsto, nie ma powodu do niepokoju, ale gdy oczy ciągle podlewają, odruchowo myślisz, co zrobić z tym problemem. Istnieje wiele sposobów leczenia łzawiących oczu, ale przed rozpoczęciem kursu wskazane jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Co, jeśli oczy są bardzo wodniste na ulicy?

Aby znaleźć odpowiednią skuteczną terapię, należy przede wszystkim określić przyczynę nadmiernego łzawienia. Przyczyny osoby płaczącej na ulicy mogą być takimi powodami:

  1. Jeśli zaczniesz płakać, wychodzić na zimno lub na wietrze, niestety nie możesz poprawić sytuacji. Jest to dość normalna reakcja obronna organizmu, którą należy jedynie pogodzić, chociaż niektórzy twierdzą, że pozbyli się problemu regularnie, stosując krople z nasion kminku.
  2. Jedyne, co można zrobić, aby poradzić sobie z płaczliwość oczy są wrażliwe na światło słoneczne - nosić okulary. Podobnie jak w przypadku reakcji na mróz lub gorąco, nie można pozbyć się łez spowodowanych jasnym światłem słonecznym, ani za pomocą leków, ani środków ludowej.
  3. Bardzo często osoby starsze i osoby w średnim wieku skarżą się na płaczliwość. Łzy pojawiają się z powodu zakłócenia normalnego działania kanałów łzowych. Tylko dostatecznie poważna operacja może przezwyciężyć problem.

Co jeśli oczy są stale wodniste?

Przy ciągłym rozdzieraniu oczu zaleca się jak najszybszy kontakt z okulistą. Najbardziej popularne sposoby radzenia sobie z nagłymi łzami są następujące:

  1. Jeśli podczas nagłego ataku płaczu odczuwasz dyskomfort w oku, najprawdopodobniej sprawiłeś, że płaczesz jakiś obcy obiekt: rzęsa, puch, pyłek - cokolwiek. Wyciągając drobinę, szybko uratuj się od łez. Aby nie zainfekować infekcji oka, lepiej po prostu umyć czystą wodą.
  2. Jeśli oczy są często wodniste z powodu alergie coś trzeba zrobić z przyczyną choroby. Jak tylko alergen zostanie zneutralizowany, łzy same znikną.
  3. Aby pozbyć się łez spowodowanych przepracowaniem lub przeciążeniem, pomogą specjalne krople. Najlepsze w swojej niszy są uważane za krople Vizin Pure łza, Sustain, Vial. Ludzie, którzy dużo pracują na komputerze, często spotykają się ze łzami w oczach. Będą w stanie poradzić sobie z problemem za pomocą specjalnych okularów i kilku prostych ćwiczeń.
  4. Z powodu zwężenia lub zablokowania kanałów łzowych, oczy można podlewać wieczorem i rano, co w tym przypadku powie tylko specjalista. Często w takich przypadkach należy korzystać z bougienage. Ta procedura jest nieco podobna do sondowania. I jest też nieprzyjemne - kanały są czyszczone specjalnym paskiem, ale efekt po nim będzie dość zauważalny. O łzawieniu można zapomnieć przez długi czas.
  5. Jeśli przyczyną łez są słabe jakościowo kosmetyki, to należy natychmiast je porzucić. Oczy są bardzo czułym organem. O nich trzeba Bardzo łzawiące oczy, co robić uważaj poważnie. Dlatego, jeśli nie można użyć dobrego makijażu, lepiej odmówić go całkowicie.
  6. Co zrobić ze zwiększoną płaczliwością z zimnym i cieknącym nosem, prawdopodobnie wiesz. Wyrzuć wszystkie siły na leczenie zimna, wzmocnij odporność, a dla oczu można zrobić proste balsamy do herbaty.
  7. Jeśli łzy staną mi w oczach z powodu zapalenie spojówek lub jakikolwiek inny stan medyczny, leczenie może obejmować antybiotyki i silne krople. Chociaż w niektórych przypadkach możliwe jest zarządzanie płynami i kompresami do ziemniaków.