Różnica między strojem wieczorowym a koktajlowym polega na tym, że ta ostatnia jest znacznie mniej wiążąca. W pozostałych niuansach wciąż musimy się rozgryźć.

Zawiera wieczorowe sukienki

Suknie wieczorowe są noszone wyłącznie na specjalne okazje, takie jak przyznawanie, piłka lub impreza. Mundury są negocjowane z góry. Jeśli obecność długiej wieczorowej sukienki wcale nie jest potrzebna, dobrym pomysłem jest sukienka koktajlowa. Piękne suknie wieczorowe i koktajlowe zmienią każdą dziewczynę.

Ponieważ potrzeba wyjątkowo eleganckiej sukienki występuje stosunkowo rzadko, możliwe jest kilkakrotne wyjście do ludzi w niej. Ta odzież jest dość droga, uszyta z luksusowych tkanin (aksamit, naturalny jedwab, brokat mieniący się). Nie jest wcale dziwne, że odważne nacięcia i szczery dekolt są nieodzownym atrybutem długiego, półdługiego stroju.

Sukienka koktajlowa - uniwersalnie i demokratycznie

Zasady etykiety mówią, że w tej formie możesz pojawić się na imprezach, które rozpoczęły się przed siódmą wieczorem (impreza firmowa, bankiet, przyjęcie studenckie, kolacja). W porównaniu do wieczorów modne sukienki koktajlowe szyją z niezbyt drogich tkanin. Akcesoria są wybierane ze smakiem. Krótkie suknie koktajlowe, w przeciwieństwie do strojów wieczorowych, są niezwykle popularne. Nieco powyżej kolana - jego optymalna długość. Smukłe dziewczyny mogą sobie pozwolić na przechwalanie się formami w odważnym mini. Pełne piękno lepiej pozostać na długości do połowy łydki. Nie trzeba ubierać się w szaty, ponieważ znalezienie przyzwoitego wieczoru lub sukienki koktajlowej dla pełnej dziewczyny jest prostym zadaniem.

Classic preferuje sukienki koktajlowe z rękawami i kołnierzykami. Współcześni projektanci są dość pracowici, "nagradzają" sukienki eleganckim wystrojem: nadrukami, koralikami, cyrkoniami, marszczeniami, dzianymi elementami, kontrastowymi materiałami.

Mówiąc o klasykach, nie można o tym nie wspomnieć mała czarna sukienka - elegancki, dyskretny, często surowy. Po dodaniu go z kurtką możesz bezpiecznie udać się do biura w tym formularzu.

Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 1Suknie wieczorowe koktajlowe 2013 2Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 3
Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 4Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 5Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 6
Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 7Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 8Wieczorowe sukienki koktajlowe 2013 9