Jego nazwa to choroba zakaźna otrzymana od francuskiego słowa rouge - red. Kolor ten charakteryzuje zewnętrzną manifestację różańca - zapalną czerwoną plamkę na skórze, z wyraźnymi granicami.

Przyczyny choroby

Erysipelas występuje w wyniku zakażenia bakterii streptococcus. Rozwój choroby najczęściej występuje w wyniku dostania się bakterii do organizmu poprzez uszkodzenie skóry (zadrapania, rany itp.). Istnieją jednak przypadki infekcji i kropelek unoszących się w powietrzu od nosiciela choroby, ze zmniejszoną odpornością. Choroby LOR, zarówno przewlekłe jak i ostre postacie, również spowodowane przez streptococci .

Ważną cechą róży jest to, że podczas pierwotnej infekcji proces zapalny wpływa na skórę twarzy, podczas gdy w postaciach nawracających objawy skórne są zlokalizowane, głównie na łydkach.

Objawy różycy

Roger charakteryzuje się ostrym i ostrym początkiem choroby. Proces inkubacji wirusa w ciele, po infekcji, trwa od 3 do 5 dni, a następnie gwałtowny wzrost wysokiej temperatury, do 40 stopni, z ogólnym odurzeniem organizmu. Przejawia się to w ogólnym osłabieniu, bólach mięśni, czasami nudnościach i wymiotach. Wzrost temperatury może utrzymywać się przez cały tydzień.

Po 7-10 godzinach pacjent zaczyna odczuwać swędzenie, pieczenie w miejscu późniejszego wystąpienia plamki. W przypadku róży twarzy na policzkach pojawia się zewnętrzny objaw, który czasami dotyka skóry pod włosami. Miejsce na niewielką ilość czasu nabiera jasnego koloru, staje się obrzękłe i uniesione nad resztą skóry, ma wysoką temperaturę.

Węzły chłonne znajdujące się najbliżej miejsca lokalizacji stanu zapalnego są powiększone.

Ze względu na zwiększoną kruchość naczyń w okolicy róży twarzy mogą pojawić się małe krwotoki. W tym przypadku mówimy o rumieniowatych różach krwotocznych.

W przypadku formacji bąbelkowych z zawartością, w obszarze objętym stanem zapalnym, diagnozuje się pęcherzową postać różnicy.

Po uporczywym spadku temperatury zaczyna się odwrotny rozwój choroby, w którym zapadają stany zapalne skóry, ale skóra na jej miejscu zaczyna się odrywać i pigmentacja utrzymuje się przez pewien czas.

Leczenie różycy

W leczeniu różycy stosuje się antybiotyki (erytromycynę, klindamycynę, oleandomycynę), witaminy i leki przeciwhistaminowe.

Leki przeciwzapalne są stosowane w celu obniżenia temperatury i złagodzenia objawów zatrucia.

Ponadto w leczeniu różańca twarzy jest całkiem skuteczne połączenie antybiotyków z lekami przeciwbakteryjnymi, takimi jak furasolidon.

Przy widocznych zmianach skórnych z reguły przepisuje się preparaty bakteriobójcze do miejscowego leczenia miejscowego (enteroseptol, maść erytromycyna itp.).

Po ustabilizowaniu się stanu ogólnego dodatkowo połączono procedury fizjoterapeutyczne (UV, ozoceryt, UHF, parafina).

Aby pomóc nauczyć się, jak leczyć różyczki twarzy, może lud Zabieg na twarz Erysipelas medycyna Oto kilka przydatnych przepisów:

  1. Raz lub dwa razy dziennie posyp uszkodzoną skórkę skrobią ziemniaczaną.
  2. Rutu i ghee mieszają w równych proporcjach i nakładają cienką warstwę na zapalenie.
  3. Świeży ser, nakładany na dotkniętą skórę 2-3 razy dziennie, pomoże złagodzić ból i przyspieszy regenerację tkanek.
  4. Nalewka farmaceutyczna kaszę Burnet (1 butelka) rozcieńczona w 1/3 szklanki wody. Służy do mycia dotkniętego obszaru skóry lub balsamu.