Erker nazywana półką pełną lub częściowo oszkloną o niewielkich rozmiarach. Można go znaleźć w różnych pokojach w domu, ale najkorzystniejsze okno wykuszowe można pokonać w salonie, ważne jest tylko, aby wiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Ten element wnętrza nadaje sali elegancki i wyrafinowany wygląd. Gumka jest okrągła, kwadratowa, w zależności od konstrukcji budynku. W tej części salonu należy postawić stół i krzesła do picia i odbioru herbaty lub małą wygodną sofę.

Jak zrobić okno wykuszowe w salonie?

Dobrym rozwiązaniem projektowym we wnętrzu salonu będzie połączenie okna wykuszowego i kominka. Oba te elementy nadają domowi przytulną atmosferę, więc razem będą wyglądać dobrze.

Erker idealnie wpasowuje się w klasyczne wnętrze salonu. W tym przypadku ten sam materiał można zastosować do wykładzin podłogowych i ramy okna wykuszowego: dębowego, brzozowego, wiśniowego. Ta kombinacja będzie wyglądać świetnie, szczególnie jeśli ustawisz ten narożnik w pastelowych, delikatnych kolorach.

Okno wykuszowe w salonie będzie miłe. muzyka country . W tym miejscu należy położyć nacisk na meble: powinny być wykonane z materiałów naturalnych, zdobionych lnem i bawełną. Należałoby ozdobić występ za pomocą zasłon. Zasłony do wykuszu w salonie w stylu wiejskim powinny być również wykonane z lekkich i naturalnych materiałów. Będą one jednak odpowiednie tylko w dużym pomieszczeniu, aby nie "kraść" nadmiaru przestrzeni.

Powinieneś także pomyśleć o zdobieniu sufitu, przynajmniej w obszarze w pobliżu wykuszowego okna. Będzie wyglądać dobrze z elementami stiukowymi, a także wielopoziomowym sufitem, płynnie przechodzącym w półkę. Projekt sufitu salonu z oknem wykuszowym powinien zależeć od ogólnego stylu dekoracji pokoju. Do klasyki pasują do sztukaterii, do high-tech - sufitu wielopoziomowego z pięknym podświetleniem.

Erker jest bardzo oryginalny i piękny, najważniejsze jest, aby móc go odpowiednio udekorować.

Okno wykuszowe we wnętrzu salonu1Okno wykuszowe we wnętrzu salonu2Okno wykuszowe we wnętrzu salonu3
Okno wykuszowe we wnętrzu salonu4Okno wykuszowe we wnętrzu salonu5Okno wykuszowe we wnętrzu salonu6
Okno wykuszowe we wnętrzu salonu7Okno wykuszowe we wnętrzu salonu8Okno wykuszowe w salonie interior9