Nie jest tajemnicą, że dzieci są bardzo podatne na różne infekcje. Wkraczanie w drobnoustroje chorobotwórcze organizmu dziecka rozwija się dość szybko, dlatego pomoc udzielana w odpowiednim czasie odgrywa tutaj ważną rolę. Leki dla młodych pacjentów powinny być miękkie i bezpieczne, dlatego też coraz częściej stosuje się lek Engystol w leczeniu dzieci.

Engystol jest lekiem o działaniu przeciwwirusowym, przeciwzapalnym i detoksyfikacyjnym. Oprócz tego, że ten lek homeopatyczny aktywuje mechanizmy obronne organizmu i hamuje stany zapalne, zmniejsza również szkodliwy wpływ czynników chorobotwórczych na organizm, zmniejszając w ten sposób ryzyko rozwoju choroby.

Engystol - Wskazania do stosowania:

  • infekcje wirusowe: grypa, ARVI, wirusowe zapalenie wątroby;
  • choroby układu oddechowego: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok, zapalenie tchawicy;
  • neuroinfekcje;
  • opryszczka, wirus cytomegalii i inne infekcje TORCH.

Jak stosować lek Engystol?

Lek ten jest dostępny w postaci tabletek i roztworu do wstrzykiwań w ampułkach.

Dzieci w wieku powyżej 3 lat powinny przyjmować lek podjęzykowo (pod językiem do całkowitego wchłonięcia), 1 tabletkę 3 razy dziennie przed posiłkami. Dawka dla dzieci poniżej 3 lat wynosi ½ tabletek pod językiem, zmielonych na proszek. W przypadku stanu ostrego zaleca się przyjmowanie leku co 15 minut przez 2 godziny w celu złagodzenia objawów choroby.

Engystol jako płyn do wstrzykiwań może być podawany dzieciom tylko podskórnie lub domięśniowo od 1 do 3 razy na tydzień. Pojedyncza dawka dla dzieci w wieku 6 lat to 1 ampułka, w wieku 3-6 lat - ½ ampułki, od 1-3 lat - ¼ ampułek, dla dzieci poniżej jednego roku życia - 1/6 ampułki. W ostrych stanach można stosować pojedynczą dawkę leku codziennie przez 3-5 dni.

Ponadto enzym jest zalecany dla dzieci w celu zapobiegania, Aplikacja Engistol w celu aktywacji odpowiedzi immunologicznych i zmniejszenia częstości infekcji dróg oddechowych.

Engistol dla dzieci - przeciwwskazania i skutki uboczne

Lek ten, w przeciwieństwie do tradycyjnych leków przeciwwirusowych, nie jest toksyczny, nie ma przeciwwskazań i skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że enhistole zawiera laktozę, dlatego przed użyciem osoby z nietolerancją tego składnika powinny skonsultować się z lekarzem.

W praktyce medycznej nie zgłaszano przypadków przedawkowania Enhistolu, a długoletnie doświadczenie w stosowaniu mówi tylko o jego skuteczności i pełnym bezpieczeństwie u dzieci.