Każdego sezonu wraz z nadejściem chłodów, konwektor elektryczny zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce w rankingach najpopularniejszych urządzeń gospodarstwa domowego. Lista producentów urządzeń grzewczych jest ogromna, dlatego należy dokładnie zapoznać się z charakterystyką techniczną produktów na rynku przy wyborze najlepszej grzałki do danego mieszkania.

Konwektory elektryczne do domu

W ostatnich latach popularna wcześniej chłodnice oleju a nagrzewnice są coraz częściej zastępowane przez konwektory grzewcze. Nie są bez wad, ale ze względu na pierwotną zasadę ogrzewania, pod wieloma względami przewyższają one konkurentów pod względem właściwości technicznych. Jeżeli działanie baterii olejowych opiera się na zasadzie promieniowania, wówczas ogrzewanie odbywa się poprzez krążenie mas powietrza, co znacznie przyspiesza proces równomiernego rozprzestrzeniania się ciepła w pomieszczeniu.

Zalety konwektora elektrycznego:

 1. Możliwość precyzyjnej regulacji temperatury w pomieszczeniu.
 2. Prace instalacyjne są przeprowadzane z łatwością bez angażowania specjalistów.
 3. Elementy grzejne konwektora wykonane są ze stopów żaroodpornych, są trwałe i szybko podgrzewane.
 4. Standardowy konwektor elektryczny wykonany jest w formie zwartego prostokątnego płaskiego panelu, który zajmuje niewiele miejsca w pomieszczeniu.
 5. Podczas pracy konwektory wytwarzają niewielki hałas, korzystnie różniący się od większości grzejników wentylatorów starego typu.
 6. Konwektory elektryczne mogą być mobilne i stacjonarne, co znacznie rozszerza zakres ich zastosowania w życiu codziennym.
 7. Niska cena w porównaniu do kotłów.
 8. Podczas łączenia nie musisz wyświetlać specjalnych dokumentów.
 9. Korzystanie ze zintegrowanego radiatora pozwala odbierać ciepło bez spalania tlenu.
 10. Najlepsze modele posiadają przydatne dodatki - precyzyjne termostaty ze zdalnym urządzeniem, wskaźniki zasilania, wbudowane wentylatory, wyłączniki czasowe, nawilżacze powietrza.

Wady konwektorów elektrycznych:

 1. Niedrogie modele mają wady konstrukcyjne w postaci otwartego elementu grzejnego lub obudowy z materiału o niskiej jakości. Podczas pracy osoba odczuwa dyskomfort i nieprzyjemne zapachy.
 2. Baterie olejowe mają wyższą pojemność cieplną, dzięki czemu emitują ciepło dłużej w przypadku nieoczekiwanej podróży.
 3. Konwektor elektryczny wymaga czasu rozgrzewania do 20 minut.
 4. Zużycie energii elektrycznej w domu zwiększa się o 1-1,5 kW / h i więcej.

Elektryczny konwektor ścienny

Według metody instalacji istnieją trzy rodzaje grzejników elektrycznych - konwektory ścienne , podłogowe i wbudowane. Pierwsza odmiana z pewnością zainteresuje ludzi, którzy zdecydowali się ogrzać swoje domy za pomocą stacjonarnych urządzeń elektrycznych. Rama montażowa urządzenia jest łatwa do zamontowania na powierzchniach betonowych i ceglanych za pomocą kołków i perforatorów. Głównymi zaletami konwektora ściennego są lekkość, zwartość i szczelne dopasowanie do ściany, wszystkie druty są ukryte za lub pod tynkiem i nie przeszkadzają komukolwiek w ruchu.

Jak zamontować ścienny konwektor elektryczny:

 • odległość do podłogi - od 20 cm,
 • odległość do ściany - od 2 cm,
 • meble i inne przedmioty po obu stronach konwektora nie bliżej niż 20 cm,
 • obserwować minimalną odległość od przedniego panelu i górnej części przyrządu do najbliższego obiektu - 0,5 m,
 • Wbudowane gniazdo powinno znajdować się od konwektora elektrycznego w odległości 0,3 m.
Электрический настенный конвектор

Konwektor elektryczny podłogowy

Często ludzie starają się mieć w mieszkaniu kilka alternatywnych źródeł ciepła, pozwalając na ogrzanie pojedynczego pomieszczenia i mniej zależne od miejskiej kotłowni. W tym celu idealne są przenośne urządzenia podłogowe z kołami. Istnieją uniwersalne ekonomiczne konwektory elektryczne do ogrzewania obudowy, które w razie potrzeby są stosowane zarówno w wersjach ściennych, jak i podłogowych. Aby dokonać transformacji, musisz kupić zestaw mocnych stóp zastępczych.

Wady konwektora podłogowego:

 • obowiązkowa obecność długiego przewodu zasilającego,
 • Zdejmowane nóżki zapobiegają przesuwaniu się urządzenia blisko ściany.
Электрический напольный конвектор

Elektryczny konwektor wbudowany w podłogę

Coraz częściej wbudowane grzejniki elektryczne są instalowane w prywatnych domach z panoramicznymi oknami i dużą częścią mieszkalną. Cokół elektryczny konwektora jest celowo montowany w pomieszczeniach z drewnianymi podłogami szkieletowymi, niezdolnymi do gromadzenia energii cieplnej. Nisz dla tych instrumentów zaprojektowano z wyprzedzeniem, zapewniając w podłodze przestrzeń na skrzynkę ochronną i kable zasilające. Wbudowane konwektory można ukryć pod ozdobnymi kratami, panelami, listwami przypodłogowymi, parapetami lub ramami mebli ramowych.

Электрический конвектор встроенный в пол

Konwektor elektryczny z wentylatorem

Naturalna cyrkulacja powietrza jest powolna, aby przyspieszyć nagrzewanie pomieszczenia, lepiej jest korzystać z urządzeń wyposażonych w dodatkowe kompaktowe wentylatory. Nieznaczna różnica w kosztach i zużyciu energii jest z nadwyżką kompensowana w procesie eksploatacji, ponieważ salon nagrzewa się wiele razy szybciej. Konwektory elektryczne dla domków z wentylatorami mają jeszcze jedną zaletę: wymuszony powrót do pracy zmniejsza obciążenie termiczne obudowy, zwiększając żywotność urządzenia.

Электрический конвектор с вентилятором

Konwektory elektryczne z pilotem

Coraz częściej ludzie próbują instalować nie proste, stare urządzenia z ręcznym sterowaniem, ale sprzęt wyposażony w specjalne jednostki sterujące działające z dokładnością mechanizmu zegarowego nawet w przypadku braku hosta. Elektryczne konwektory grzewcze z termostatem elektronicznym wiedzą, jak utrzymywać pomieszczenie w minimalnej temperaturze, kiedy trzeba go podnieść do odpowiedniego poziomu.

Elektryczne konwektorowe grzejniki NOBO, wyposażone w dwa rodzaje układów sterowania, stały się znane. ORION 700 może wykonywać cotygodniowe programy wprowadzane do urządzenia lub korygować pracę nagrzewnicy za pomocą modułu GSM, odbierając sygnały od hosta, wydawane przez telefon komórkowy. Zwiększone zainteresowanie wynika z systemu kontroli energii, który pozwala osobie podłączyć się do konwektora za pośrednictwem Internetu. Dzięki tej nowości uzyskasz pełne informacje z czujników o aktualnej sytuacji w domu.

Электрические конвекторы с дистанционным управлением

Konwektory elektryczne - charakterystyka

Niedoświadczeni użytkownicy zwracają szczególną uwagę na konstrukcję konwektora elektrycznego i marki producenta, zaniedbując charakterystykę techniczną. Takie podejście zawsze stwarza poważne problemy w działaniu. Na przykład, nawet wysokiej jakości urządzenie znanej marki nie będzie w stanie ogrzać więcej obszaru niż pozwala na to moc wentylatora.

Podstawowe cechy konwektora elektrycznego:

 1. Moc konwektora elektrycznego - 1 kW wystarcza do ogrzania pomieszczenia do 12 m 2 .
 2. Wymiary - Przed dokonaniem zakupu dokonaj dokładnych pomiarów miejsca, w którym planujesz zainstalować grzejnik. Potężne urządzenia mają większą grubość i powierzchnię przedniego panelu. Na przykład wysokiej jakości elektryczny konwektor o mocy 2 kW będzie prawie trzy razy dłuższy niż grzałka o mocy 500 W na tej samej wysokości.
 3. Wodoszczelne - do basenów, łazienek i kuchni lepiej kupić grzejniki powietrzne z ochroną przeciwbryzgową, które mogą pracować przy wysokiej wilgotności. Znani producenci zawsze określają tę cechę w swoich danych paszportowych.

Najlepsze konwektory elektryczne do domu

Istnieje masa producentów urządzeń grzewczych do użytku domowego, a rynek rozwija się każdego roku, więc dla laika kwestia, który grzejnik elektryczny jest lepszy, jest zawsze istotna. Na szczycie najnowszych ocen są zawsze marki Ballu, Noirot, Atlantic, Hyundai, Timberk TEC. Jeśli niektóre firmy produkują drogie towary, przyciągając klientów o najwyższej jakości i najnowszej technologii, inne firmy są przekupywane z przystępną ceną, pewnie prowadząc średni segment cenowy.

Konwektor elektryczny Ballu

Ballu to duża korporacja specjalizująca się w wytwarzaniu nowoczesnych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych, których fabryki znajdują się w Chinach, Korei, Rosji i Japonii. Doskonałe recenzje zasługują na ogrzewanie domu przez elektryczny konwektor Ballu Plaza BEP / E-1000, bardziej przypominający stylowy panel plazmowy, niż standardowy grzejnik podłogowy. Zalety modelu - elewacja z czarnego szkła o wysokiej wytrzymałości, obecność pilota, brak szumów, wysokiej jakości grzałka z aluminium, czujnik cyfrowy.

Конвектор электрический ballu

Konwektory elektryczne Noirot

Noirot produkuje wszystkie swoje produkty we własnych fabrykach zlokalizowanych we francuskim mieście Lahn, każdy grzejnik tej marki spełnia najwyższe międzynarodowe standardy. Jeśli nie masz pojęcia, jak wybrać elektryczny konwektor do swojego domu, która marka jest lepsza, to bezpiecznie kupuj grzałkę Noirot. Zalecenia są niezawodnymi i ekonomicznymi nagrzewnicami z serii NOIROT SPOT E 3 z dożywotnią gwarancją, wydajnością 90%, klasą ochrony IP 24 i ogromną liczbą ustawień.

Конвекторы электрические noirot

Konwektory elektryczne Atlantic

W przypadku, gdy masz ograniczone środki i nie zdecydował jeszcze, który konwektor elektryczny wybrać, a następnie zwrócić uwagę na produkty marki Atlantic. Można ją przypisać do kategorii towarów niedrogich, ale wysokiej jakości, zdolnych przetrwać wiele lat bez złamania. Na przykład nagrzewnica Atlantic Bonjour 1000W kosztuje 2,5 razy taniej niż Ballu czy Timberk, ale nie wysusza powietrza, ma dobrą wodoodporną obudowę, ochronę przed przegrzaniem, precyzyjne regulacje, cichą pracę.

Электрические конвекторы atlantic

Konwektory elektryczne Hyundai

W reklamie specjalnej firma ta nie potrzebuje, jej produkty słyną z trwałości, jakości, rozsądnych cen. Każdy konwektor elektryczny Hyundai jest wyposażony w wysokiej jakości wentylator, który może służyć nawet 20 latom, ochronę przed kurzem i wilgocią wszystkich grzejników na poziomie IP 24. W sytuacjach awaryjnych automatyka natychmiast wyłącza zasilanie i nie pozwala spalić elementu grzejnego. Właściciele dużych mieszkań o powierzchni do 24 m 2 powinni przyjrzeć się mocniejszemu, stabilnemu i kompaktowemu urządzeniu klasy średniej Hyundai H-HV14-20-UI540.

Конвекторы электрические hyundai

Konwektory elektryczne Timberk TEC

Urządzenia grzewcze Timberk TEC są ciekawe i praktyczne, są wyposażone w wiele najnowszych dostępnych obecnie rozwiązań. Wybierając najlepsze konwektory elektryczne do ogrzewania daczy, można spojrzeć na lekki i niedrogi model Timberk TEC.E0 M 1500. Nie ogrzewa on obudowy zewnętrznej obudowy powyżej 65 ° C przy jakichkolwiek ustawieniach termostatu. Jeśli instrument upadnie i przewróci się, czujnik natychmiast się wyłączy. Uniwersalny montaż pozwala na przekształcenie przenośnego pieca podłogowego w stacjonarny konwektor ścienny.

Электрические конвекторы timberk tec