Kto z nas nie marzył o wizycie w Paryżu? Champs Elysees, Wieża Eiffla , Luwr i, oczywiście, słynny Disneyland - to minimum turystów każdego gościa francuskiej stolicy.

Disneyland to park rozrywki nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. O tym, jakie możliwości obiecuje ci podróż, czytaj dalej!

Wakacje w Disneylandzie (Francja)

Założony w 1992 roku, dziś Park Disneyland we Francji jest podzielony na kilka części. Są to Disneyland Park (który z kolei składa się z pięciu parków rozrywki), Walt Disney Studios Park, Disney Village i Golf Disneyland.

Najpopularniejsze atrakcje Disneylandu we Francji to:

  • Adventureland - Indiana Jones Hill, statek piratów z Karaibów, labirynty przygód na wyspach i kryjówka Robinsona;
  • Frontierland - dom duchów, kolejka górska, parowce w zachodnim stylu;
  • Discoveryland - katapulta Julesa Verne'a, musical "The Legend of the Lion King", slajdy Space Mountain;
  • Main Street USA - Zamek Śpiącej Królewny, liczne restauracje i kawiarnie w stylu amerykańskim końca XIX wieku, parady Myszki Miki, widowiskowe fajerwerki i pokazy świetlne;
  • Fantasyland - zabawa dla dzieci oparta na bajkach o Królewnie Śnieżce, Peterze Penie, Pinokio i Alicji w Krainie Czarów.

Jedyną poważną wadą, która może zepsuć wrażenie podróży do parku, są ogromne kolejki w każdej atrakcji. W związku z tym wskazane jest zaplanowanie trasy z wyprzedzeniem, aby zminimalizować czas i wygodniej odpocząć. Wielu radzi kupować bilety do Disneylandu w Paryżu (Francja) przez Internet, aby uniknąć długich linii.

I wreszcie, dowiedz się, gdzie jest słynny Disneyland we Francji. Park znajduje się 32 km od Paryża, w niewielkiej miejscowości Marne-la-Valais. Najłatwiej dostać się tam szybkim pociągiem jadącym bezpośrednio z lotniska Charles de Gaulle. Ta podróż zajmie Ci tylko 10 minut. Bez transferów kolejowych można dostać się do Disneylandu z centrum Paryża, a także z Nantes, Lille, a nawet Londynu.

Disneyland France 1Disneyland France 2Disneyland France 3
Disneyland France 4Disneyland Francja 5Disneyland France 6
Disneyland France 7Disneyland France 8Disneyland Francja 9