Ci, którzy rozumieją jogę, interesują się techniką otwierania czakr, ponieważ jest to szybki i niezawodny sposób, aby zharmonizować swoje ciało i ducha, aby uzdrowić swoją energię i stać się szczęśliwszym. Istnieją różne techniki otwierania czakr - ćwiczenia, medytacja i mantra . Rozpatrzymy prostą metodę i zwrócimy uwagę na istotę samego procesu.

Odkrycie ludzkich czakr

Ujawnienie czakry to zestaw środków mających na celu stworzenie przepływu energii pomiędzy pożądanym i poniżej czakr. Wszystkie są ze sobą powiązane, a energia krąży tylko w tych, które się ujawniają. Zamknięte czakry stanowią zagrożenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Otwierając czakry, uzyskuje się następujące efekty:

 • wzmacniając siły witalne ciała;
 • poprawa zdrowia wszystkich narządów i układów ciała;
 • wzmocnienie obrony organizmu;
 • podnoszenie morale;
 • wzrost poziomu moralnego i estetycznego jednostki;
 • ujawnienie specjalnych zdolności i talentów (nawet pozazmysłowych).

Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad i nie popełniać błędów, aby nie pogorszyć stanu czakry. Jeśli chcesz produktywnej pracy, musisz najpierw wzmocnić ciało i ducha, a także nauczyć się czuć, jak energia porusza się w ciele.

Mantry do otwierania czakr

Skutecznie ujawniają czakry pozwalające na mantry bija, które są bardzo krótkimi mantrami, które nie mają tłumaczenia. W rzeczywistości są to specjalne wibracje dźwiękowe, które wpływają na czakry zgodnie z zasadą rezonansu, musisz zapamiętać siedem podstawowych mantr dla czakr: AUM, OM, HAM, YAM, RAM, YOU, LAM. Praca z nimi jest dość prosta:

 1. Usiądź na macie w pozie lotosu. Jeśli ta pozycja nie jest dla Ciebie dostępna, wybierz dla siebie inną wygodną pozycję. Opcjonalnie można wygodnie usiąść na krześle.
 2. Upewnij się, że Twoje plecy są idealnie proste.
 3. Zrelaksuj się, powoli i głęboko wdychaj i wydychaj trzykrotnie.
 4. Skoncentruj się na kości ogonowej, gdzie znajduje się pierwsza czakra. Powtórz 8 razy mantrę LAM, przedstawiającą czerwoną poświatę.
 5. Następnie przestań koncentrować się na obszarze kości łonowej - tam znajduje się druga czakra, Swadhisthana. Wyobraź sobie kolor pomarańczowy i powtórz 8 razy CIEBIE.
 6. Zwróć uwagę na obszar pępka. To jest Manipura - trzecia czakra. Wyobraź sobie żółty blask tego obszaru i powiedz 8 razy PAM.
 7. Zwróć uwagę na centrum serca - jest czwarta czakra Anahaty. Przedstaw zielone światło i powiedz 8 razy NM.
 8. Przetłumacz mentalną uwagę na obszar zagłębienia gardła (to jest Vishuddha, piąta czakra), wyobraź sobie, jak świeci na niebiesko. Powtórz mantrę HAM 8 razy.
 9. Skoncentruj się na obszarze "trzeciego oka" - pomiędzy brwiami, gdzie znajduje się szósta czakra. Wyobraź sobie niebieski kolor. Powiedz OM 8 razy.
 10. Mentalnie powtórz mantrę AUM 8 razy, jak otwierać czakry koncentrując się na czubku głowy, gdzie znajduje się siódma czakra.
 11. Powoli otwórz oczy, usiądź, daj sobie czas na medytację.

Po skończeniu medytacja w tym kierunku możesz ponownie przepracować każdą czakrę, ale w odwrotnej kolejności. Aby nie stracić rachunków podczas liczenia, możesz otrzymać różaniec z 8 koralikami, które można posortować przy każdym powtórzeniu. Inną opcją jest użycie nagrań dźwiękowych z medytacją na mantrach.

Ważne! Aby podnieść morale, warto przejść tę medytację od pierwszej czakry do siódmej, to znaczy od dołu do góry. Jeśli chcesz "szlifować", patrz niższa energia, to lepiej wybrać sekwencję od siódmej do pierwszej.