Jeśli istnieje wieczna miłość, najprawdopodobniej nie po raz pierwszy masz szczęście spotkać idealną osobę dla siebie. W końcu, aby docenić twojego wybranego, partnera życiowego, musisz dokładnie zrozumieć, czego potrzebujesz do całkowitego szczęścia. Jaką osobę chcesz zobaczyć obok siebie? Co to powinno być? Naturalnie odpowiedzi na te pytania można znaleźć tylko na podstawie ich prób i błędów. Nikt nie powie ci, z kim będziesz czuł się komfortowo, dopóki sam nie zrozumiesz. W przeciwnym razie nic.

Ale jednak, za każdym razem, czy to pierwszy czy jakikolwiek inny, wydaje ci się, że jest jedyny. To ten, który jest potrzebny! A kiedy po jakimś czasie zdasz sobie sprawę, że nie ma ... nie znowu. I nie ma znaczenia, dlaczego się nie udało: może to nie odpowiada twoim pomysłom, może zachowuje się tak, jakbyś tego nie chciał, albo może cię nie docenić. Powody mogą być różne i, co najważniejsze, każdy ma swoje. Niemniej jednak wynik jest podobny w prawie każdym przypadku: separacja jest małą śmiercią, małą śmiercią części naszej duszy.

Jak doświadczyć frustracji w miłości?

Wszyscy rozumiemy, że większość relacji międzyludzkich prowadzi do separacji i depresji. Spróbujmy zapobiec nieuchronnym konsekwencjom, a przynajmniej zmniejszyć ich wpływ na nasze życie.

  1. Pomyśl o tym, że ktoś jest teraz naprawdę gorszy od ciebie. W rzeczy samej, jak wiele tragedii w życiu i rozczarowanie mężczyzny, faceta, ukochanej osoby nie jest powodem, by przeciąć mu żyły, rzucić się z mostu itp.
  2. Stale coś do zrobienia. Najlepszym lekarstwem na frustrację u ukochanego jest praca. Działaj i rozpraszaj się w ten sposób, aby złe myśli nie wchodziły ci do głowy.
  3. Uwolnij człowieka. Nie trzymaj w myślach osoby, z którą z jakiegoś powodu nie możesz być już razem. Nie obwiniaj się, staraj się nie nudzić - nie myśl o tym w ogóle. To jest przeszły etap.

I pamiętajcie: "wszystko, co nie jest zrobione, odbywa się na lepsze". Żyj swoim życiem, pełnym kolorów i optymizmu, wtedy z pewnością miłość przyjdzie do ciebie. A kto wie, może ta miłość stanie się miłością całego twojego życia.