Biegunka u niemowląt, co robić Młodzi rodzice nadal trudno jest poruszać się w stanie dziecka, a najmniejsza zmiana w zachowaniu powoduje lęk, a nawet panikę. Szczególnie martwi się o problem związany z krzesłem dziecka. Co jest brane pod uwagę w przypadku biegunki u niemowląt, a jaki stan jest normalny i nie wymaga pilnej interwencji?

Jak rozpoznać biegunkę u niemowląt - główne objawy

W dzieciach, w pierwszym roku życia, krzesło jest dość częste, do dziesięciu razy dziennie. Zwłaszcza, gdy dziecko jest karmione piersią. Sztuczne defecate trochę rzadziej. W drugiej połowie roku, kiedy dziecko zaczyna otrzymywać przynętę, zaczyna pompować jeszcze rzadziej i bardziej dekorowaną masę. Ale w porównaniu z dorosłymi, liczba kału w ciągu dnia jest wciąż dość częsta - 3-5 razy.

Kiedy dziecko jest pogodne i aktywne, jak zwykle, jego temperatura nie jest podwyższona, a jego stolec jest żółty, zielonkawy lub złoty i zawiera niewielką ilość śluzu, co jest normalne dla dziecka, nawet jeśli stolec jest płynny. Ale jeśli nagle jego częstotliwość wzrosła do 10-15 razy lub więcej, żyły krwi, piany lub dużo śluzu pojawiły się w kale, stał się cuchnący i bardzo wodnisty, a następnie natychmiast trzeba wezwać lekarza.

Odwodnienie u małych dzieci występuje bardzo szybko, a wraz z nim odurzenie całego organizmu wzrasta, a wraz z wysoką temperaturą może to prowadzić do kłopotów. Nie poddawaj się hospitalizacji, ponieważ przy tak poważnych objawach leczenie w domu może tylko komplikować sytuację.

Co powoduje biegunkę u niemowląt?

Rodzice często nie rozumieją, dlaczego nagle u niemowląt zaczyna się biegunka. Może być wiele powodów. Najczęściej jest to naruszenie diety matki karmiącej lub wprowadzenie nowego pokarmu dla dzieci. W przypadku nowego produktu u dziecka taka reakcja jest możliwa. Z reguły taka biegunka u dziecka nie jest silna, a leczenie ogranicza się do zniesienia wszystkich nowych produktów i uzupełnienia płynów.

Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana, gdy biegunkę wywołują wirusy lub bakterie. Trwa przez kilka dni, a stan dziecka bez odpowiedniego leczenia gwałtownie się pogarsza. Dysbakterioza i niedobór laktazy często powodują również frustrację. Co zrobić, gdy biegunka u niemowląt jest spowodowana przez te schorzenia, lekarz musi zdecydować.

Niż w leczeniu biegunki u niemowląt?

Co u dzieci uważane jest za biegunkę Zanim lekarz przybędzie, dziecko musi otrzymać małe rozwiązanie. Smects i Rehydron zgodnie z dawką. Karmienie piersią często stosuje się do piersi, aby zapobiec odwodnieniu. Najważniejszą rzeczą dla rodziców jest przestrzeganie schematu picia przez dziecko. Jeśli biegunka się nasila, dziecko musi wykonać oczyszczającą lewatywę.

Nie możesz podać żadnych leków, z wyjątkiem sorbentów, bez lekarza. W celu leczenia, w zależności od ciężkości stanu, można przepisać antybiotyki, leki hamujące biegunkę i probiotyki w celu normalizacji flory jelit.