Jeśli czworonożne zwierzę pojawiło się w twoim domu, z pewnością zainteresuje Cię różne urządzenia do wygodnej obsługi. Wśród innych produktów dla psów można znaleźć pieluchy dla szczeniąt, które w niektórych sytuacjach są niezastąpione.

Używanie pieluch dla szczeniąt

Pieluchy dla małe psy są analogowymi chłonnymi majtkami dla dzieci. Jedyną różnicą jest otwór w ogonie. W przypadku bardzo małych szczeniąt zakres stosowania takich pieluszek jest dość ograniczony i częściej zaleca się weterynarzom stosowanie jednak chłonnych pieluszka , która nie zakłóca ruchów psa.

Jednym z najpoważniejszych przypadków, w których może być konieczne zakup pieluch dla szczeniąt, jest operacja z poważną interwencją chirurgiczną. W takim przypadku pies czasami nie może zostać zlizany lub nawet ruszyć się w ogóle. Wtedy pieluszki przyjdą im z pomocą.

Druga opcja - wizyta u lekarza, weterynarza, podróż komunikacją miejską. Jeśli Twój szczeniak jest jeszcze mały i nie jest przyzwyczajony do prośby o pójście do toalety, gdy nie używasz przewoźnika lub specjalnego pojemnika do transportu, pieluchy mogą rozwiązać problem nieoczekiwanego opuszczenia naturalnych potrzeb. Przydadzą się nawet, gdy wyruszasz pociągiem lub samolotem, a pies nie będzie w stanie opuścić tego pojazdu przez dłuższy czas. W tym przypadku doświadczeni hodowcy zalecają stosowanie pieluszek lub pieluch dla psów.

Rodzaje pieluch dla szczeniąt

Istnieją dwa główne rodzaje pieluch dla szczeniąt. Pierwszy to opcje jednorazowego użytku, które wyglądają bardzo podobnie do zwykłych pieluch. Są higieniczne i łatwe w użyciu: zużytą pieluchę należy po prostu usunąć i wyrzucić. Drugi typ - pieluch wielokrotnego użytku dla psów. Wyglądają jak tekstylne spodnie z rzepem z otworami na ogon. Wewnątrz takich pieluszek umieszcza się wkładkę absorbującą ciecz, która zmienia się w ciągu dnia w razie potrzeby. Po takim pieluchach wielokrotnego użytku można po prostu umyć maszynę do pisania i użyć ponownie.