Dziedziniec jest wizytówką dowolnego prywatnego domu, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na jego projekt. W końcu, sposób aranżacji przestrzeni twojego dworku zależy nie tylko od estetyki, ale także od wygody, którą możesz cieszyć się dzień po dniu, w swoim miejscu zamieszkania.

Każda drobna rzecz, która jest nam bliska, w projektowaniu dziedzińca prywatnego domu, jest w stanie pokazać naszym gościom nasze upodobania i preferencje. Dlatego zanim przystąpisz do ulepszenia terytorium podwórka, musisz mentalnie stworzyć idealny projekt, aby zaprojektować podwórko prywatnego domu, aby wcielić w niego wszystkie swoje pomysły dotyczące komfortu i piękna. W końcu trendy mody mogą się zmieniać z biegiem czasu, a twój dom jest twoją fortecą i powinien być układany bezpośrednio w sposób dogodny dla właścicieli, a nie do oglądania sąsiadów. I jak to zrobić dobrze, powiemy ci w naszym artykule.

Jak wyposażyć dziedziniec prywatnego domu?

Po pierwsze, zwróć uwagę na to, jakie dane chcesz zobaczyć na swojej posiadłości? Zwykle tego potrzebujemy w codziennym życiu: taras ; garaż, ewentualnie z miejscem parkingowym dla gości; obowiązkowym elementem gniazd rodzinnych jest plac zabaw; kilka ścieżek przeplatanych pajęczynami, łączących wszystkie wejścia i wyjścia z terytorium. Trudno sobie wyobrazić dziedziniec bez letniej kuchni, grill, łaźnię i letni prysznic.

Dużą rolę w projektowaniu dziedzińca prywatnego domu odgrywają tereny zielone, trawniki, klomby, krzewy i inne zarośla, a także różnego rodzaju ozdobne latarnie, fontanna, rzeźby ogrodowe, kamienne ogrody, mosty i sztuczny staw. Jednak wszystko to może zająć dużo miejsca, więc musisz umieścić takie przedmioty mądrze, w przeciwnym razie nie możesz dostać oryginalnego zdobionego podwórza, ale "kołdrę patchworku". Aby temu zapobiec, na niewielkim obszarze bardzo ważne jest utworzenie wiaty z dodatkowymi miejscami parkingowymi zamiast pełnowymiarowego garażu. .

Konstrukcja dziedzińca prywatnego domu

Kiedy twój dom już pyszni się swoją zewnętrzną częścią całej dzielnicy, tworząc wnętrze dziedzińca, musisz skupić się na stylu jego projektu. Jeśli projekt domu zawiera gładkie linie, wszystkie obiekty powinny być lżejsze i płynniej przesuwać się z jednej strefy do drugiej. Jeśli budynki odznaczają się wyraźniejszymi liniami geometrycznymi, wówczas na przykład trawnik, klomby lub ścieżki z płytek na dziedzińcu prywatnego domu powinny powtarzać te prostokątne lub trójkątne kształty.

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na obszar, który łączy wejście do dziedzińca z wejściem do domu. Może to być droga, wzdłuż której znajdują się latarnie, kwietniki, krzewy, drzewa i inne plantacje. Przed dużym wielopoziomowym wejściem możesz umieścić fontannę lub rzeźbę ogrodową. Nawet z najbardziej niepozornego, małego obszaru, małe patio z doniczkami i meblami, pionowe ogrodnictwo i krzewy wokół altany pomogą stworzyć "obraz". Jeśli nie masz możliwości uprawiania zieleni, skorzystaj z pomysłów na dekorowanie dziedzińca w prywatnym domu. Za pomocą takiego materiału, który słynie również z różnorodności kształtów i kolorów, można stworzyć oryginalny i nietypowy projekt strony, która nie wymaga specjalnej troski.

Dokończ całe zdjęcie meble ogrodowe , których producenci mogą dziś pochwalić się szeroką gamą modeli. Wszystkie rodzaje krzeseł, ławek, krzeseł, leżaków, stołów, huśtawek stworzą nie tylko piękny, ale także bardzo wygodny projekt dziedzińca prywatnego domu.

Projekt dziedzińca domu prywatnego1Projekt dziedzińca prywatnego domu2Projekt podwórza prywatnego domu3
Projekt dziedzińca domu prywatnego4Projekt podwórza prywatnego domu5Projekt dziedzińca prywatnego domu6
Projekt podwórza prywatnego domu7Projekt dziedzińca domu prywatnego8Projekt prywatnej działki9