Depresja w czasie ciąży jest powszechna wśród współczesnych kobiet, a według statystyk sytuacja z roku na rok się pogarsza. Pomimo aktywnych prób lekarzy, aby zwrócić uwagę na ten problem, dla większości ludzi pozostaje niezrozumiała różnica między depresją u kobiet w ciąży a zwykłym stanem emocjonalnej niestabilności w okresie ciąży.

Niewiele osób rozumie, że depresja w czasie ciąży jest chorobą wymagającą leczenia. Taka ignorancja może mieć tragiczne konsekwencje zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Taka depresja może prowadzić do upośledzenia umysłowego, zaburzeń nerwowych, zaburzeń narządów dziecka i ciężkiej psychozy matki. Aby oczekiwanie dziecka nie zostało przyćmione takimi zjawiskami, nie będzie zbędnym wiedzieć z góry, co to jest depresja u kobiet w ciąży i jak sobie z nią radzić.

Przyczyny depresji podczas ciąży

Depresja podczas ciąży jest uważana za chorobę w przypadku, gdy depresja, depresja, apatia, ataki irracjonalnego strachu i lęku oraz inne negatywne stany emocjonalne nie ustępują dłużej niż dwa tygodnie. W medycynie depresja w czasie ciąży nazywana jest okołoporodową, różni się jej nasileniem i przyczynami. Przyczyny mogą być zewnętrzne i wewnętrzne, a także mogą wynikać ze stanu zdrowia. Dlatego przede wszystkim należy wykluczyć choroby powodujące zaburzenia hormonalne i stany depresyjne.

Depresja u kobiet w ciąży często występuje przed porodem. Przyczyną może być strach przed byciem złym matką, uczucie nieprzygotowania do macierzyństwa. Jeśli w przeszłości podejmowane były nieudane próby urodzenia dziecka, może to również przyczynić się do rozwoju depresji.

Depresja, która nie jest odpowiednio wyleczona po nieodebranej aborcji, może również wpłynąć na stan psychiczny przyszłej matki podczas kolejnej ciąży.

Leczenie depresji u kobiet w ciąży

Z reguły leczenie polega na psychoterapii i, jeśli to konieczne, może być przepisywane i leczyć. Lecz leczenie depresji w czasie ciąży jest możliwe tylko wtedy, gdy kobieta lub krewni są świadomi problemu, co jest niezwykle rzadkie. Najczęściej kobiety czują się winne z powodu swoich emocji, ponieważ w społeczeństwie powszechne jest przekonanie, że kobiety w ciąży powinny być szczęśliwe i szczęśliwe prawie przez cały czas. Dlatego starają się tłumić emocje, które tylko pogarszają sytuację. Co więcej, w stanie depresji, szczególnie nasilonej przez zmiany hormonalne, kobieta po prostu nie może krytycznie ocenić sytuacji. W takim stanie percepcja tego, co się dzieje, zmienia się znacząco, nawet drobne kłopoty stają się katastrofalne.

Zrozumienie problemu z drugiej strony i znalezienie sposobów rozwiązania go, uświadomienie sobie bezpodstawności lęków lub znalezienie sposobów na pokonanie ich w tym stanie jest po prostu niemożliwe. Po wyjściu z depresji, kobieta będzie się zastanawiać przez długi czas, jak może martwić się tak bardzo o bzdury, ale będzie to możliwe dopiero po wyzdrowieniu. A świadomość powagi sytuacji jest pierwszym krokiem do odzyskania.

Leczenie depresji u kobiet w ciąży przebiega według tego samego schematu, co leczenie innych typów zaburzeń depresyjnych. Ale jeśli nie ma możliwości zwrócenia się do dobrego psychologa, kobieta sama musi wyjść z depresji. W takich przypadkach często zaleca się znalezienie interesującej aktywności, więcej komunikacji i generalnie coś, co może być rozproszone. Wszystko to wymaga siły, pragnienia i poświęcenia, które w stanie depresji są niemożliwe. Dlatego przede wszystkim należy sporządzić harmonogram procedur zdrowotnych, które poprawią kondycję fizyczną. Bez względu na nastrój musisz rozpocząć zajęcia. Może to być joga, pływanie w basenie, ćwiczenia oddechowe, jogging lub długie spacery na świeżym powietrzu. Wszystko, co podnosi poziom tlenu we krwi, pomaga przezwyciężyć depresję.

Депрессия перед родами

Szczególną uwagę należy zwrócić na odżywianie. Banalny brak witamin może prowadzić do tej samej depresji podczas ciąży. Przejadanie się również negatywnie wpływa na stan psychiczny. Oprócz wszystkich wymaganych w jakikolwiek sposób, aby uniknąć negatywnych informacji. Poprawa kondycji fizycznej spowoduje wzrost poziomu energii, co doprowadzi do poprawy stanu emocjonalnego. Wtedy łatwiej będzie niezależnie zrozumieć przyczyny depresji i znaleźć odpowiednie metody jej pokonania.

Kobieta i jej rodzina powinni zrozumieć, że depresja nie jest kaprysem. Podobne warunki są spowodowane procesami chemicznymi, a wszelkie zarzuty, wykroczenia lub zarzuty w takich sytuacjach są absolutnie niewłaściwe.

.