Jeśli twój dom pachnie wilgocią, to nadszedł czas, aby dokładnie sprawdzić wszystkie ściany i podłogi. Istnieją dwa rodzaje wilgoć : przenikliwe i rosnące. W zależności od przyczyny pojawienia się zwiększonej wilgoci w domu, wybierzemy i metody eliminacji.

Lekarstwo na wilgoć w domu

Tak zwana przenikliwa wilgoć jest wynikiem absorpcji wilgoci przez ściany. Powodem będzie:

  • problemy z rynną (zauważysz plamy bliżej sufitu);
  • rury spustowe (mokre plamy na środku ściany, forma);
  • płytka lub inna powierzchnia stała się niezdatna do użytku lub uległa przesunięciu (sufit jest mokry podczas pory deszczowej);
  • obrażenia od kołnierza (śliwka);
  • porowate cegły i wada samego połączenia (plamy na ścianach wyraźnie rozmyte podczas deszczu);
  • pęknięcia w murze i wykończeniu zewnętrznym (plama po deszczu wzrosła, ale pozostaje długo);
  • naruszenie uszczelnienia okien i sleznik (plamy pod oknem i wzdłuż jego obwodu).

Przed usunięciem wilgoci na ścianach należy ustalić przyczynę, a następnie wybrać metodę usuwania. Przede wszystkim sprawdzamy wszystkie rynny i rury pod kątem zanieczyszczeń i wad. W razie potrzeby naprawiamy wszystko. Następnie sprawdź płytki i wyeliminuj wszystkie obrażenia. Jeśli powodem jest połączenie lub wykończenie, trudniej jest usunąć wilgoć na ścianach, ponieważ konieczne jest przywrócenie wszystkiego i opracowanie związku hydrofobowego.

Sposoby na wyeliminowanie wilgoci ze wzniesienia w domu są zredukowane do pracy z warstwą wodoszczelną i warstwą w ścianach i podłodze. Z reguły miejsca w okolicy stają się znakiem. cokoły , w dolnej części ściany, a podczas pory deszczowej sytuacja się pogarsza. Czasami wystarczy naprawić tę warstwę izolacji, sprawdzić i wyregulować ślepy obszar wokół obwodu domu.

Jeśli chodzi o sposób zawilgocenia w budynku wielopiętrowym dla mieszkańców mieszkania, w tym przypadku będziesz musiał sprawdzić całą wentylację. Pomaga w instalacji specjalnych wentylatorów, które dosłownie czerpią wilgoć z powietrza z łazienki i kuchni. Wiele ociepla ściany i instaluje nowe okna. Najprostszym sposobem eliminacji wilgoci w domu przez pewien czas są tabletki pochłaniające wilgoć.