Wilgoć w piwnicy, kondensacja na suficie i pleśń na ścianach są alarmującymi dzwonami, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby wyeliminować te negatywne czynniki, które mogłyby zagrozić zapasom na zimę. Jak pozbyć się wilgoci w piwnicy - w tym artykule.

Eliminacja wilgoci z powodu opadów

Zastanawiając się, jak wytrzeć piwnicę z wilgoci, musisz najpierw zidentyfikować przyczynę tego zjawiska. Jeśli wilgotność wzrasta wiosną i jesienią z powodu opadów, należy wylać na podłogę warstwę żwiru lub piasku o grubości 10 cm, a ściany powinny być czyste z pleśni i pleśni i pokryte specjalnym tynkiem hydroizolacyjnym. Te ostatnie można rozcieńczać zwykłym suchym tynkiem.

Eliminacja wilgoci ze względu na wzrost poziomu wód gruntowych

Ci, którzy są zainteresowani, jak wyeliminować wilgoć w piwnicy w tym przypadku, zaleca się, aby najpierw zapewnić dobre hydroizolacja podłóg przez pokrycie go kilkoma warstwami bitumu. Po podgrzaniu go suszarką do włosów budynku i położyć dwie warstwy pokrycia dachowego o grubości nie mniejszej niż 15 cm. Przy okazji, zamiast pokrycia dachowego można użyć specjalnej hydroizolacji. Teraz konieczne jest zbudowanie dodatkowych ścian, pomiędzy którymi jest przestrzeń o grubości około 2 cm i wypełnienie materiałem hydroizolacyjnym. Jednocześnie same wzniesione ściany muszą mieć nawet połowę cegiełki. Hydroizolacja utoruje po wykonaniu cegły i całkowitemu wysuszeniu roztworu. Następnie wykonuje się biały krawat o szerokości 10 cm.

Inne sposoby walki

Zainteresowani tym, jak radzić sobie z wilgocią w piwnicy, możemy polecić betonowanie podłogi i ścian, a dodatkowo użyć ciekłego szkła lub dachówek. Ci, którzy dominują na glinie podłogowej, można zrobić całkiem prosto: usunąć wierzchnią warstwę o grubości 5 cm, położyć zwiniętą na pół plastikową folię, ubić glinkę na wierzchu i zalać betonem. Często warstwa piasku wylewa się na warstwę gliny, a następnie wylewa się beton. Jeśli zła wilgotność jest przyczyną złej wentylacji, instalacja wywietrzników wentylacyjnych będzie środkiem do pozbycia się jej w piwnicy.

Wśród popularnych metod walki są te, które wiążą się z instalacją na podłodze i półkami zbiorników z białym proszkiem mchu, chlorkiem sodu, wylanym kwasem siarkowym itp. Gnojowica wapienna dobrze ścieka ściany, które można wlać do plastikowej beczki i umieścić w rogu piwnicy.