Meble tapicerowane we wnętrzu - jest piękny i praktyczny. Sofa z dużą ilością poduszek jest z reguły bardzo wygodna. Dowiedz się, jak uszyć takie poduszki i uczynić swój salon najbardziej wygodnym pokojem w domu!

Piękne poduszki na kanapie zrób to sam

Dopasowanie klasycznej kwadratowej lub prostokątnej poduszki do sofy składa się z dwóch części: jest to produkcja samej poduszki, a następnie okładka lub poszewka na poduszkę. Pierwsza część jest prosta:

 • wykonujemy wzór i wycinamy tkaninę według niej, która może być absolutnie kimkolwiek - od jedwabiu po len;
 • uszyć otrzymane części z trzech stron;
 • Wyłóż tkaninę i wypełnij poduszkę wypełniaczem. W tym celu przydatne będą: sintepon, holofiber, guma piankowa lub dowolny inny syntetyczny wypełniacz, który będzie dobrze utrzymywał kształt. Nie zaleca się używania puchu na poduszki, ponieważ taki produkt będzie zbyt miękki;
 • kończymy pracę, przygotowując przygotowaną poduszkę w tajnym szwie.

Jednak na drugim etapie często pojawia się wiele pytań wśród początkujących. Klasa mistrzowska z instrukcjami wizualnymi opisanymi poniżej pomoże ci uszyć śliczne okładki na poduszkach na sofę.

 1. Rozmiar i kształt poduszek może się różnić w zależności od preferencji. Aby przyszyć okładkę do prostokątnej poduszki, wyciąć dwa kawałki o wymiarach 50 x 30 cm, lepiej jeśli są wykonane z różnych tkanin: wzorzysty stanie się elegancką twarzą poduszki, a kawałek wory - złą stroną. Ponadto spróbuj wybrać trwałą, odporną na ścieranie i nieoznakowującą tkaninę na okładkę, abyś nie musiał jej myć co tydzień.
 2. Poduszki 1
 3. Złóż obie części razem tak, aby ich przednie boki się stykały.
 4. Poduszki 2
 5. Podziel je za pomocą szpilek na całym obwodzie, z wyjątkiem środka jednego z boków, co wyraźnie widać na zdjęciu.
 6. Poduszki 3
 7. Następnie układamy ścieg maszynowy wzdłuż jednej strony tkaniny. Nici również wybierają mocne, w zależności od tkaniny. W niektórych przypadkach rozsądnie jest zrobić podwójną, a nawet potrójną linię.
 8. Poduszki 4
 9. Po dotarciu do rogu obróć produkt o 90 ° i zszyj następną stronę pokrowca w ten sam sposób.
 10. Poduszki 5
 11. Jak widać, środkowa część tkaniny nie jest zszyta.
 12. Poduszki 6
 13. Wygładź wszystkie szwy gorącym żelazkiem, prawidłowo wyrównując materiał przyszłej poduszki.
 14. Poduszki 7
 15. Następnie ostrożnie odetnij wszystkie rogi poduszki po przekątnej, nie przekraczając 2-3 mm przed linią.
 16. Poduszki 8
 17. Usuń produkt, dobrze prostując rogi po niewłaściwej stronie.
 18. poduszki 9
 19. Jeśli tkanina jest wystarczająco gęsta, można wykonać te same czynności z przodu, używając igły, delikatnie ciągnąc tkaninę. Tak więc twoja prostokątna poduszka uzyskała ostre rogi.
 20. poduszki 10
 21. Tak właśnie wygląda nasz przyszły przypadek na tym etapie.
 22. poduszki 11
 23. Teraz konieczne jest przetworzenie krawędzi jego środkowej części.
 24. poduszki 12
 25. Owiń je 1-1,5 cm do wewnątrz i wyprasuj jedną krawędź.
 26. poduszki 13
 27. Zrób drugi.
 28. poduszki 14poduszki 15poduszki 16
 29. Nasza okładka, w przeciwieństwie do poszewki na poduszkę, będzie całkowicie zamknięta. Dlatego też zrób nieszyty element przy pomocy szpilek krawieckich.
 30. poduszki 17poduszki 17
 31. I wreszcie, ostrożnie zszyć dziurę ręcznie, używając klasycznego ukrytego szwu. Teraz, jeśli chcesz umyć walizkę lub wymienić poduszkę, możesz delikatnie przeciąć szew, a następnie zszyć go ponownie.
 32. poduszki 19
 33. Jak widać, aby uszyć poduszkę na kanapie nie ma nic skomplikowanego.

Poduszki mogą być ozdobione oplotem, guzikami lub kreatywną aplikacją. Obecność okładek jest wygodna, ponieważ można okresowo zmieniać zarówno wystrój, jak i okładki, przesuwając akcenty we wnętrzu.