Większość z nas po prostu kocha morze. Po szarego dnia pracy, marząc o zasłużonym urlopie, często wyobrażamy sobie, jak wygrzać się będziemy w piasku pod łagodnymi promieniami słońca. Ale zbliżając się do sezonu wakacyjnego, pytanie staje się coraz częstsze - gdzie iść, by zrobić więcej wrażeń, pogoda nie zawodzi, a ceny nie "ugryzły"?

Możesz odpocząć po dość demokratycznej cenie i dobrze się bawić na wyspach Morza Śródziemnego, które tak lubią naszych ludzi - na Krecie i na Cyprze. Przed dokonaniem wyboru na korzyść jednego lub drugiego, musisz porównać je i dowiedzieć się, gdzie jest lepiej na Cyprze lub na Krecie?

Problem cenowy

Cypr czy Kreta - który jest tańszy? Jest to główne pytanie, które dotyczy osób o średnim poziomie dochodów, tych, dla których cena ma znaczenie. Jeśli porównać Cypr i Kretę pod względem pieniędzy, to Kreta wyraźnie wygrywa - ceny za usługi, wycieczki, wyżywienie i zakwaterowanie są dużo bardziej demokratyczne niż na Cyprze. Ale benzyna będzie kosztować więcej, więc jeśli planujesz podróżować po wyspie samochodem, powinieneś o tym wiedzieć.

Wakacje u dzieci

Rodziny, które wybierają się na wakacje z małymi dziećmi wolą piaszczyste plaże Cypru. Pogoda jest stabilna, klimat jest bardziej odpowiedni do szybkiej adaptacji dziecka. Ta wyspa jest kochana przez tych, którzy lubią odpoczynek na plaży w ciągu dnia, a dyskoteki i nocne kluby w nocy. Cypr jest najczystszym powietrzem w całym regionie Morza Śródziemnego.

Wycieczki i atrakcje

Uważa się, że plan zwiedzania na Cyprze nie ma na co patrzeć Kreta Tutaj i idźcie tutaj, którzy nie są zainteresowani fragmentami starożytnych cywilizacji. Ale to nie do końca prawda, ponieważ Cypr ma swoją wyjątkową historię i różne zabytki. Podróżni, wynajem samochodu będą mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Warto zauważyć, że ruch tutaj nie jest normalny dla naszych obywateli - prawostronny. gdzie jest Cypr lub Crit Starożytny Curio, zamek Czterdziestu Kolumn, klasztor Kikos, skały Afrodyty - to daleko od pełnej listy miejsc wartych odwiedzenia.

Pytanie brzmi, co wybrać na Krecie lub na Cyprze, nie ma twarzy tego, który jest fanem starożytnej cywilizacji greckiej i zawsze marzył o tym, by ją zobaczyć z pierwszej ręki. Kreta jest całkowicie nasycona duchem mitów i legend, wokół są świadectwa cywilizacji minojskiej, ponieważ Kreta była jej centrum.

Natura Krety przewyższa przepych i zieleń Cypru. A poza tym, niezależnie od tego, czy jest to kuchnia śródziemnomorska, hotelowa obsługa i życzliwa postawa miejscowej ludności, wyspy są bardzo podobne, więc wybór należy do Ciebie!