Wiele kobiet słyszało definicję "stroju koktajlowego", ale nie wszyscy wiedzą, co to w istocie oznacza. Co to jest, sukienka koktajlowa i jak wygląda? Formalnie ten strój jest przeznaczony na czas koktajlu - od 17 do 19 godzin. Potem przychodzi czas na luksusowe wieczorowe sukienki. Jeśli wydarzenie rozpocznie się przed godziną 19.00, kobieta powinna wejść w eleganckim skróconym stroju. Jeśli założy suknię wieczorową, może pojawić się niezręczna sytuacja, a wieczór zostanie zrujnowany.

Suknie koktajlowe damskie - charakterystyka

Pierwsze modele sukien koktajlowych pojawiły się w USA w procesie demokratyzacji klasycznych strojów. Sukienki zostały obliczone na młodych ludzi i były dość szczere. Długość ledwo sięgała do kolana, a brak rękawów i głębokie rozcięcie szło wbrew ogólnie przyjętym normom. Do strojów dołączono modne dodatki: miniaturowe torebki, haftowane szklane koraliki, otwarte buty, długie rękawiczki i stylowy kapelusz.

Dzisiaj modne sukienki koktajlowe są obowiązkowym atrybutem ubioru dla partii firmowych, stron i spotkań towarzyskich. Zaproszenia na takie imprezy wskazują rodzaj ubioru "Koktajl" lub "Koktajlowy strój". Sukienki są również zakładane w kasynach i luksusowych restauracjach. Do krawiectwa używa się jedwabiu, szyfonu, satyny i aksamitu. Sukienka zdobiona haftem, koralikami, skomplikowanymi zasłonami i plisowaniem.

Suknie koktajlowe

Ta wersja sukienki pozwala projektantom pokazać swoją kreatywność i niezwykłe podejście do wystroju. Model jest wybierany w zależności od rodzaju planowanego zdarzenia:

  1. Impreza biznesowa. Sukienka ma długość do kolan i bez głębokiego dekoltu. Jeśli chodzi o kolor, najbardziej odpowiedni - szary, niebieski, czarny, ciemnozielony.
  2. Klasyczny koktajl. Możesz nosić kolorowy strój, który otwiera ramiona i ramiona. Spódnica może znajdować się 10 cm powyżej kolana. Lekkie tkaniny, asymetria i chwytliwy wystrój są mile widziane.
  3. Świecka impreza. Na tej imprezie możesz nosić dowolną suknię koktajlową. Dozwolone smugi, odważne cięcia i dekoracje. Możesz nosić tippet lub boa z futra .
sukienka koktajlowa co to jest 1sukienka koktajlowa co to jest 2sukienka koktajlowa co to jest 3
sukienka koktajlowa co to jest 4sukienka koktajlowa co to jest 5sukienka koktajlowa, co to jest 6
sukienka koktajlowa, co to jest 7sukienka koktajlowa, co to jest 8sukienka koktajlowa, co to jest 9