Duża liczba drutów w każdym nowoczesnym mieszkaniu zawsze stanowi problem dla właścicieli. Mogą to być przewody z komputera i jego komponentów, telewizor, kino domowe, ładowarki do licznych gadżetów, a także okablowanie elektryczne itp.

Wiele osób woli unikać kabli, chowając je pod tapetą lub podszewką. Ale nie zawsze jest to możliwe: kiedy naprawa jest już zakończona, przewodów nie można ukryć w dowolnym miejscu.

Jest inny sposób na ulepszenie domu - użyj specjalnych klipsów do przewodów i kabli. Te ozdobne klamry z jednej strony bezpiecznie przymocują druty na ścianach, az drugiej zamieniają kabel w część wnętrza.

Rodzaje klipsów do mocowania przewodów

Klipsy wykonane są w innym stylu: w postaci liści, ptaków, motyli itp. Poza tym, oprócz części ozdobnej, dostarczane jest samo urządzenie.

Jest więcej prostych klipów - z plastikowym uchwytem na kabel (może mieć różną średnicę) i stalowym kołkiem (odpowiednio o różnych długościach).

Istnieją również specjalne klipsy kablowe do przewodów w izolacji, gdy okablowanie jest chronione przez falistą rurę. Takie klipsy są mocowane za pomocą kołków i śrub. Są pod różnymi kształtami kabli, a także są wykonywane w trzech różnych kolorach (czarny, biały, szary). Takie klipsy można przymocować do dowolnej powierzchni, z wyjątkiem może metalu.

Ale samoprzylepny klips poliamidowy do kabla (płaski lub okrągły) nadaje się do każdej powierzchni, w tym plastikowej, tynk metal płyta gipsowo-kartonowa , drzewo itp. Jednak jest jedno zastrzeżenie: nie używaj tych łączników do ciężkich i grubych drutów - istnieje ryzyko, że podstawa samoprzylepna nie wytrzyma dużego ciężaru kabla.