Dziewczyny Glamour istniały na długo zanim ten termin wszedł w świat mody. Amerykańskie kobiety lat trzydziestych - to jednoznaczny dowód. Punktem wyjścia dla narodzin tego nietrywialnego stylu było miasto Chicago, które w 30 s w ubiegłym wieku zalewali gangsterów, kabarety, wolne maniery i niesamowity luksus. Oczywiście nie może to wpływać na ubrania. Nie mówimy o prawdziwej biżuterii, naturalnych futrach, ponieważ Wielka Depresja stłumiła bogactwo wielu Amerykanów. Ta posrebrzana biżuteria kostiumowa, obfitość spektakularnych tkanin, koronek, sztucznych futer, pomalowanych na najbardziej niewiarygodne kolory - wszystko to było dozwolone, a nawet mile widziane. Ale wszystkie wybitne trendy w modzie przeszłości zawsze powracają, aczkolwiek w zmodernizowanej wersji. Styl chicagowskiej odzieży z lat 30. jest dokładnie taki. Ale w przeciwieństwie do retro i vintage, pozwalając na tworzenie codzienne obrazy Odzież w stylu Chicago jest idealna na imprezę firmową lub imprezę.

Zawiera styl gangsterski

Wspaniały obraz w stylu Chicago łączy kobiecość i piękno, co odzwierciedla styl sukienek. Długość takich sukienek sięga kolan, a rękawy znikają, robiąc miejsce na cienkie paski. Kobiece plecy są odsłonięte, sylwetka staje się napięta, a dekolt głęboki. Patrząc na zdjęcia z tamtych lat, rozumiesz, dlaczego styl Chicago w odzieży damskiej jest tak podekscytowany i nadal ekscytuje mężczyzn.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przywrócono styl ubioru w Chicago, ale sukienki dla kobiet uległy pewnym zmianom. Po pierwsze, długość sukienki znacznie wzrosła, osiągając kostkę. Po drugie, niski stan sięgał bioder, a krój stawał się ukośny, tak aby ubranie pięknie podkreślało sylwetkę. Materiały pozostały niezmienione - wszystko to samo aksamit, jedwab, satyna i szyfon. Ale liczba elementów dekoracyjnych wzrosła. Brokat, cyrkonie, frędzle, koraliki i cekiny ozdobione sukienkami błyszczącymi w świetle. Charakterystyczną cechą wspaniałego wizerunku Chicago - wąska talia i specjalnie powiększone szale, skrzydła na ramionach rękawów.

Styl Chicago w ubraniach1Ubiór w stylu Chicago2Styl Chicago w ubraniach3
Szykując się na przyjęcie

Jeśli planowane jest przyjęcie w stylu Chicago, ubrania powinny być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Podnieś sukienkę (najlepiej czarną lub ciemnoniebieską), która dopasowuje ciało do bioder i lekko rozszerza się w dół. Preferuj modele z niskim stanem i bez rękawów. W obszarze dekoltu można ozdobić sukienkę wstążkami, bogato posypanymi kryształkami, a długie brzegi można przyszyć do rąbka. Jednak główną rolę w ten sposób przypisuje się akcesoriom. Standardem stylu lat 30-tych w Chicago jest kopertówka, buty i długie rękawiczki w tym samym kolorze. Jeśli fryzura nie wymaga użycia wstążki z dużą broszką i długim piórkiem, możesz wybrać miniaturę lub kapelusz z szerokim rondem. Świetny dodatek - boa z futra. Skutecznie na obrazie z długimi włosami futra z Chicago. Nie zapomnij ozdobić dekoltu długimi koralikami wykonanymi z dużych sztucznych pereł. Lepiej jest zrobić kilka krótkich i jednej długiej cewki z perłową nicią. Tak jest w przypadku, gdy niedrogie biżuteria jest całkowicie odpowiednie. W tamtych czasach rajstopy Kapronów nie było, więc kobiety nosiły pończochy. Ustnik pomoże dodać obraz pikanterii i chicagowskiego szyku (palenie było modne).

Jak widać, brak twardych ograniczeń i kanonów. Dozwolone są doświadczenia z długością sukni, wysokością obcasa, wyborem akcesoriów. Jeśli uważasz, że obcasy wyglądają spektakularnie, możesz je nosić! Nie stawić czoła gładko zaczesanym włosom? Luksusowe loki z elegancką obręczą będą doskonałą alternatywą.

Styl Chicago w clothes4Styl Chicago w ubraniach5Ubiór w stylu Chicago6
Styl Chicago w ubraniach7Styl Chicago w ubraniach8Ubiór w stylu Chicago9
Styl Chicago w ubraniach10Styl Chicago w ubraniach11Styl Chicago w stroju12