W ramach przygotowań do pojawienia się nowego członka rodziny, troskliwi rodzice starannie rozważają niezbędne zakupy. Aby ułatwić opiekę nad matką po urodzeniu dziecka, ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwie jak najwięcej wygody. Ale czasami, pośród ogromnej gamy mebli dla dzieci, sam wybór musi ustać.

Wielu nowoczesnych rodziców preferuje przechowywanie rzeczy dziecięcych w szufladach komody. Jest to dość wygodny sposób, ale tylko wtedy, gdy wybór modelu został wykonany prawidłowo. Oczywiście przy zakupie komody na rzeczy dla dzieci przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał i wykonanie. Ponadto komoda nie powinna mieć ostrych narożników i niepotrzebnych elementów dekoracyjnych. W nowoczesnych sklepach można znaleźć wiele komód dla dzieci, które różnią się od siebie wyglądem i funkcjonalnością.

Rodzaje komód do pokoju dziecięcego

  1. Aby zaoszczędzić cenną przestrzeń w pokoju, pomożesz dziecku z wbudowaną klatką piersiową. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala zachować wszystkie niezbędne rzeczy w bliskim sąsiedztwie dziecka. Ponadto, gdy dziecko dorasta, modele te przekształcają się w nastoletnie łóżko i wolnostojącą komodę.
  2. Dziecięce kredensy z przewijakiem są bardzo popularne wśród młodych matek. Tutaj, kierując się osobistymi życzeniami, wymaganiami i preferencjami, rodzice mogą wybrać komodę ze składanym przewijakiem, wysuwaną lub stacjonarną. Oczywiście, dzieci szybko dorastają i wkrótce nie będziesz potrzebował pelenatora, ale to nie znaczy, że będziesz musiał go wyrzucić. Nowoczesne skrzynie dla noworodków umożliwiają złożenie przewijaka lub jego całkowite usunięcie, jeśli go nie potrzebujesz, a projekt komody pozostaje taki sam.
  3. komoda dziecięca z wanną
  4. Niektóre modele kredensów dla dzieci mają wbudowaną wannę, w której można wykąpać swoje dziecko bez wychodzenia z pokoju. Ale tutaj warto zastanowić się nad momentem, w którym woda będzie musiała być sprowadzona z łazienki, a następnie należy ją opróżnić. Ponadto losowe aerozole mogą pojawić się w całkowicie niepożądanych miejscach - na ścianach, na dywanie itp. Należy również zauważyć, że dziecko szybko się urośnie i już w wieku 3-4 miesięcy będzie musiało kupić osobną kąpiel niemowlęcą lub kąpać dziecko w dużej.
  5. Kupując dziecinną komodę na kółkach, rozwiązujesz problem swobody poruszania się po pokoju. Jest to bardzo wygodne, na przykład podczas czyszczenia. Aby dorosłe dziecko nie mogło przypadkowo przesunąć komody, koła muszą mieć specjalne zamki.