Łotwa - niesamowity kraj, wypełniony specjalnym bałtyckim smakiem, z wieloma osadami, które przyciągają turystów. W każdym mieście jest wiele ciekawych unikalnych zabytków. Cesis, Łotwa, nie jest wyjątkiem.

Cesis, Łotwa - opis

Jak twierdzi wielu współczesnych historyków, miasto Cesis było dawniej zwane Wenden. To miejsce zostało nazwane po plemionach Vendianów, którzy żyli na jego terytorium w czasach starożytnych. Populacja Cesis liczy ponad 17 tysięcy osób, miasto zajmuje powierzchnię 19,3 metrów kwadratowych. km w centralnej części Vidzeme. Jest to spokojna i bardzo piękna wioska wypełniona zmierzchem spokojnego życia mieszkańców. Ludzie zajmują się produkcją materiałów budowlanych, żywności, pracy w rolnictwie i turystyce. W Cesis znajduje się duże przedsiębiorstwo transportu samochodowego i zakład naprawy samochodów. W mieście znajduje się wiele kawiarni i sklepów, warsztat złotniczy i kino znajdujące się w ruinach zamku. Plenerowe przedstawienia, przedstawienia oper, występy, festiwale i festiwale folklorystyczne.

Cēsis słynie ze swoich stoków narciarskich. Tutaj przychodzą fani aktywnego wypoczynku i profesjonalnych sportowców do zejścia na dwóch trasach - Ozolkalns i Zagarkalns. Eleganckie widoki, niesamowite budynki i zachwycająca przyroda przyciągają wielu turystów, którzy szczęśliwie spędzają w tych miejscach niezapomniane wakacje.

Живописная местность Цесиса

Klimat Cesis charakteryzuje się umiarkowanym kontynentem. Zima tutaj jest chłodna, średnia temperatura wynosi -3 ° C, lato nie jest bardzo gorące, ze średnią temperaturą +20 ° C. Pogoda w Cesis latem i jesienią może być deszczowa, więc turyści nie będą musieli brać parasola.

Cesis, Łotwa - atrakcje

Miasto Cesis znane jest turystom ze swoich malowniczych wzgórz, niesamowitych gigantycznych drzew i niesamowitej rzeki Gauja . To miasto jest dość starożytnym obiektem historycznym, który pochłonął wielowiekową historię. Dlatego turyści, którzy są zainteresowani, co zobaczyć w Cesis , oferowane do oglądania wielu fascynujących obiektów. Wśród najbardziej niezwykłych zabytków można wyróżnić:

 1. Na terenie tej starożytnej osady można zobaczyć ruiny starożytnego zamku , który często można znaleźć na zdjęciu Cesis. Pomimo faktu, że zamek był bardzo zniszczony podczas wojny, to, jak poprzednio, jest uważany za największy średniowieczny zamek na całym terytorium Łotwy.
 2. Венденский замок
 3. Głównym klejnotem lokalnej architektury jest nowy pałac , który został zbudowany na ruinach zamku. Na jego terenie architekci urządzili elegancką szklaną werandę, z której otwiera się niesamowity widok na ruiny średniowiecznego zamku.
 4. Terytorium Cēsis stanowi znaczną część terytorium Park Narodowy Gauja . Tutaj można spotkać znane na całym świecie niesamowite zielone szlaki Ligatne i wiele więcej.
 5. Гауйский национальный парк
 6. Dwór Ungurmuiza - jest najstarszym drewnianym budynkiem na Łotwie z XIV wieku, budynek wzniesiono w stylu barokowym. Tutaj można zapoznać się z historią posiadłości, napić się herbaty w herbaciarni, przejść się po dębowym gaju.
 7. Усадьба Унгурмуйжа
 8. Kościół św. Jana - Świątynia, zbudowana w stylu gotyckim, ma masywną strukturę. W pobliżu znajduje się rzeźba mnicha z latarnią w miejscu, gdzie w średniowieczu istniało tajne wyjście z katedry.
 9. Церковь Святого Иоанна
 10. Muzeum Piwa , które wyświetla eksponaty z różnych epok piwowarskich i opowiada historię wszystkich browarów Cesis.
Gdzie się zatrzymać w Cēsis?

Podróżni, którzy postanowili zapoznać się z zabytkami Cesis, będą mogli zatrzymać się w jednym z hoteli położonych w pobliżu lokalnych atrakcji. Wśród najbardziej znanych hoteli można wyróżnić w następujący sposób:

 1. Kompleks Cēsu Namiņš znajduje się w samym sercu miasta, obok zamku Wenden i lokalnego parku. Ma dogodną lokalizację, łatwy dostęp do Starego Miasta, Centrum Nauki dla Dzieci Zinoo, dworca kolejowego i autobusowego. Dla turystów oferowane są bardzo przytulne, przestronne i jasne pokoje.
 2. Комплекс Cēsu Namiņš
 3. Laba Oma Holiday Home jest odpowiednia dla miłośników spokojnej atmosfery, ponieważ znajduje się na łonie natury, w malowniczej okolicy, obok lasu i rzeki Gauja. Do dyspozycji Gości jest sprzęt do grillowania, wanna z hydromasażem i plac zabaw dla dzieci.
 4. Дом для отпуска Laba Oma
 5. Kompleks Glūdas Grava - obok niego znajdują się takie atrakcje, jak zamek Cēsis, naukowe centrum Zintanes, mini zoo Rákshi, stoki narciarskie Žagarkalns i Ozolkalns.
 6. Комплекс Glūdas Grava
 7. Hotel Gustavs - położony wśród Park Narodowy Gauja . Protestujący mają niepowtarzalną okazję, aby wybrać się na spacer szlakiem pieszym Cirulishi w dolinie rzeki Gauja.
Отель Gustavs Gdzie zjeść w Cesis?

Turyści, którzy wybrali miejscowość Cēsis jako cel podróży, będą mogli bez problemu napić się łotewskiej lub europejskiej kuchni w jednym z tych miejsc:

 • Popularna kawiarnia, Vinetas un Allas Kārumlāde, Priede, Makslas Telpa Mala, Aroma ;
 • Bar gastronomiczny Glendeloka
 • bar sushi Tayo Suši ;
 • Amerykańskie fast food Zalazale .
Jak się tam dostać?

Do Cesis można dojechać autobusem lub samochodem wzdłuż regionalnej autostrady P14. Są też drogi motorowe P20, P28 i P30. Trzy razy dziennie w Cesis znajdują się pociągi kolejowe Ryga .