Zastosowanie mozaiki we wnętrzu zawsze czyni ją niezwykłą i interesującą. Za pomocą mozaiki można tworzyć całe obrazy, malowidła ścienne panel , imitacja dywanów podłogowych i ściennych. Mozaika jest używana w różnych pomieszczeniach.

Płytka ceramiczna-mozaika do łazienki

W łazience mozaika ceramiczna jest bardzo popularna, ponieważ ma wszystkie niezbędne cechy - odporność na wilgoć, brak odkształceń pod wpływem zmian temperatury, dekoracyjność, praktyczność i trwałość.

mozaika ceramiczna 1mozaika ceramiczna 2mozaika płytek ceramicznych 3

Nowoczesna mozaika wykonana jest nie tylko ceramiczną, szklaną płytką-mozaiką jest dość popularna. Ona absolutnie nie boi się wilgoci, co jest ważne w pomieszczeniu, w którym ściany nieustannie stykają się z wodą. Ponadto taka płytka jest trwała i trwała, a łazienka, ozdobiona takim materiałem, wygląda bardzo stylowo i efektownie.

Ceramiczna dachówka-mozaika do kuchni

Mozaika ceramiczna w obszarze fartucha jest również praktyczna i dekoracyjna. Jest godną alternatywą dla zwykłych fartuchów dużych płytek ceramicznych.

mozaika z płytek ceramicznych 4mozaika z płytek ceramicznych 5mozaika ceramiczna 6

W takim przypadku fartuch z mozaiki może być monochromatyczny i może być mieszanką różnych odcieni tego samego koloru. Bardziej złożonymi i interesującymi opcjami są gradienty, gdy następuje stopniowe przejście od jasnego odcienia do ciemniejszego lub jako panel, gdy mozaika jest ułożona w formie wzoru lub wzoru.

Ceramiczna dachówka-mozaika na podłogę

Szczególnym rodzajem mozaiki ceramicznej jest podłoga. Ta metoda wykończenia może zawierać nieregularności, plamy, pęknięcia, plamy o różnych kolorach. Podłoga mozaika jest bardzo trwała i trwała

.
mozaika płytek ceramicznych 7mozaika z płytek ceramicznych 8mozaika z płytek ceramicznych 9

Najprostszymi opcjami są gotowe fragmenty oparte na, które pasują szybko i prosto. Kolejna rzecz - mozaika połamanych płytek ceramicznych. Jego układanie jest pracą fizyczną, bardzo pracochłonną i niespokojną. Takie zajęcie do tworzenia obrazów z poszczególnych fragmentów może stać się ekscytującym hobby i dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy.