Wśród wielu materiałów budowlanych i wykończeniowych dzisiaj można wybrać dokładnie wykończenie, które jednocześnie ma doskonałe właściwości funkcjonalne i będzie w stanie sprawić, że wystrój wnętrza będzie oryginalny i niepowtarzalny. Ten materiał to tylko ceramika mozaika .

Cechy materialne

Z reguły mozaika ceramiczna to mała płytka (około 20x20 mm). Ten rodzaj dekoracji znany jest już od czasów starożytnych - materiał służył jako skuteczna ozdoba pałaców, domów szlacheckich i zamożnych ludzi. Dziś ceramiczna mozaika ceramiczna jest dostępna prawie dla wszystkich i zasługuje na dużą popularność na rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Mozaiki można tworzyć niezależnie od pola bitwy płytki ceramiczne . Należy zauważyć, że proces ten ma pewne trudności, wymaga dużo czasu i wymaga wysokich kwalifikacji mistrza, dlatego większość konsumentów wybiera obecnie gotowe płytki ceramiczne z mozaiką.

Rynek materiałów dekoracyjnych prezentuje wiele rodzajów mozaiki. Jeśli nadal nie ma odpowiedniej opcji, można dostosować wykończenia.

Powierzchnia płytek ceramicznych do mozaiki może być nieszkliwiona (o porowatej strukturze), która pomimo spektakularnego wyglądu powoduje wiele problemów podczas pracy. Można również znaleźć trochę porowatą ceramikę, która jest o wiele bardziej praktyczna i bezpretensjonalna w pielęgnacji.

Jeśli chodzi o kolory, rysunki i inne efekty, nowoczesne technologie pozwalają praktycznie zrealizować każdy pomysł w praktyce. Na przykład można wybrać relief lub idealnie gładką płytkę, mozaikę z różnymi inkluzjami, rozwodami lub dekoracyjnymi pęknięciami na powierzchni.

Zalety mozaiki ceramicznej

  1. Siła . Mozaiki ceramiczne są wystarczająco mocnym materiałem, który wytrzyma nawet duże obciążenia mechaniczne. Ponadto ten rodzaj mozaiki, nie gorszy od cech funkcjonalnych, jest znacznie silniejszy niż popularny obecnie szklany odpowiednik.
  2. Odporność na wilgoć . Mozaika ceramiczna nie pochłania wilgoci, co pozwala na wykorzystanie jej w pomieszczeniach takich jak basen, łazienka czy wanna. Ponadto mozaika ceramiczna zapobiega pojawianiu się grzybów lub pleśni.
  3. Szeroki zakres temperatur . Mozaiki wykonane z płytek ceramicznych są odporne na wysokie temperatury. Ta jakość sprawia, że ​​materiał nadaje się do wykańczania kominków i pieców.
  4. Łatwa konserwacja. Mozaika ceramiczna jest idealnie oczyszczona. Ponadto materiał zachowuje swoją jakość i wygląd pod wpływem różnych substancji chemicznych, co pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z powłoki.
  5. Różnorodne zastosowania . Dziś na rynku materiałów dekoracyjnych można znaleźć mozaikę ceramiczną dowolnego odcienia, więc materiał jest bardzo popularny do tworzenia wnętrz nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w biurach, barach, restauracjach, innych obiektach rozrywkowych. Szczególnie atrakcyjna dla projektantów jest możliwość powlekania powierzchni krzywoliniowych z mozaiką ceramiczną.
  6. Bezpieczeństwo ekologiczne . Ten rodzaj mozaiki wykonany jest z ekologicznych surowców. Nietoksyczny materiał może być używany do ozdabiania mieszkań, w tym pokoi dziecięcych, budynków mieszkalnych, a także miejsc, w których gromadzi się duża liczba osób. Eksperci twierdzą, że nawet pod wpływem otwartego ognia mozaika ceramiczna nie wydziela szkodliwych substancji.
Mozaika ceramiczna1Ceramiczna mozaika2Mozaika ceramiczna3
Ceramiczna mozaika4Ceramiczna mozaika5Ceramiczna mozaika6
Ceramiczna mozaika7Mozaika ceramiczna8Ceramiczna mozaika9