Zapusty dla dzieci Opowiadanie historii o maslenickim święcie dzieci w Rosji oznacza wprowadzenie ich w tradycje narodu rosyjskiego, które istnieją od ponad tysiąca lat. Korzenie tej uroczystości sięgają wstecz, ponieważ ten dzień był również celebrowany przez pogan, ale pozostał w folklorze tradycje i po przyjęciu chrześcijaństwa.

Shrovetide: krótki opis wakacji dla dzieci

Historia tego, co Pancake Day jest dla dzieci, powinna mieć dość krótką treść, ponieważ jeśli dasz im wszystkie dostępne informacje, najprawdopodobniej ze względu na swój wiek, dzieci nadal nie rozumieją znaczenia tej akcji i po prostu się zmieszają.

Historia o Pancake Day dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powinna składać się z następujących punktów:

  1. Dlaczego święto ma taką nazwę.
  2. Co dokładnie obchodzono w tym tygodniu.
  3. Dlaczego festiwal Shrovetide dla dzieci i dorosłych jest tak hałaśliwy.
  4. Jak rozbawieni ludzie podczas uroczystości.
  5. Dlaczego naleśniki są symbolem Maslenitsa.

Nazwa święta pochodzi oczywiście od słowa "masło", ponieważ to on, podobnie jak inne produkty mleczne, może być nadal spożywany bez ograniczeń w tym czasie. W końcu nadejdzie tydzień Świetny post, a zatem na Ostatce ludzie próbowali jeść obficie na wszelkiego rodzaju jedzenie z dużą ilością oleju.

Samo wakacje to pożegnanie długiej, ciężkiej, mroźnej zimy, która na wakacjach pojawia się w formie słomianego podobizny. Zimowe szlify są wykonywane przez wszelkiego rodzaju pieśni, tańce, przejażdżki wypchanych zwierząt z lodowych wzgórz. Tradycja zapusty jest szczególnie interesująca dla dzieci, gdy pod koniec tygodnia na ognisku pali się słomiana zima, aby wkrótce nadejść wiosna.

W święto jest akceptowane do hałaśliwych i dobrze się bawić. Odbywa się to, aby "obudzić" wiosnę poprzez ich działania, Historia karnawału w Rosji dla dzieci więc nie "zasnęła" i przybyła na czas. Oprócz festiwali folklorystycznych najbardziej niezwykłą tradycją Maslenicy była pieczenie naleśników.

Zjedz je masłem, miodem, a każda gospodyni ma swój sprawdzony przepis. Naleśniki stały się znakiem rozpoznawczym wakacji ze względu na ich podobieństwo do wiosennego słońca, na które ludzie czekają tak bardzo - okrągłe, żółte i gorące. Naleśniki są podawane bezpośrednio na ulicach na wysokości uroczystości iw każdym domu, w którym goście są odbierani codziennie przez cały tydzień.

Tydzień obchodów kończy się w wybaczoną niedzielę. W tym dniu zwyczajowo prosi się o przebaczenie krewnych i przyjaciół za możliwe wykroczenia. Dzieci od najmłodszych lat są przydatne, aby dowiedzieć się o tym od swoich rodziców.