Kapibara lub kapibara jest roślinożernym ssakiem pół-wodnym. Kapibara tłumaczy się jako "pan trawy". Kapibara należy do rodziny Kapibolchidae, generalnie jest jej jedynym przedstawicielem. Zwierzęca kapibara jest największym gryzoniem na świecie.

Wygląd kapibary

Dorosła kapibara osiąga długość ponad 1 mi wysokość około 60 cm. Kapibary ważą 35-65 kg, mężczyźni 30-60 kg. Wygląd gryzoni przypomina świnkę morską o bardzo dużej głowie. Ciało pokryte jest twardym płaszczem w kolorze czerwonawo-brązowym lub szarawym. W przyrodzie znajdują się nawet białe kapibary. Ich główne narzędzie do ochrony i ekstrakcji żywności - 20 zębów, które rosną przez całe życie. Pomimo ich groźnego wyglądu, kapibary są uważane za przyjazne zwierzęta o flegmatycznym usposobieniu.

Kapibara żyje na brzegach zbiorników wodnych w Ameryce Środkowej i Południowej, od Panamy po Urugwaj i Buenos Aires.

Zawartość kapibaru w domu

Kapibara można znaleźć w domu. Szybko przyzwyczajają się do osoby, pozwalają się prasować, zasypiają na kolanach, a nawet poddają się prostemu treningowi. Te gryzonie są czyste.

Kapibary są wegetarianami. Żywią się owocami i bulwami, jedzą siano i trawę, rośliny wodne. W domu najczęściej kapibary żywią się peletami i rybami, takimi jak owoce i warzywa.

Czy potrzebujesz domowej kapibary - punktu spornego. Po pierwsze, skarbonka kapibara jest dużym zwierzęciem i prawie niemożliwe jest trzymanie jej w zwykłym mieszkaniu. Trudno jest utrzymać to zwierzę w prywatnym domu. Świnia będzie potrzebować basenu z wodą, gdzie będzie spędzać część swojego czasu. Zwierzęta nie mogą być trzymane w klatce, muszą chodzić na smyczy. W niektórych przypadkach mogą wykazywać agresję, kapibi chociaż ich temperament jest łagodny. Należy pamiętać, że kapibary są w swej istocie gryzoniami, to znaczy, że najprawdopodobniej będą musieli poświęcić meble, aby ich pupil był wygodny. Mężczyźni są lepiej wykastrowani, w przeciwnym razie mogą zacząć dbać o właściciela. Tak, i para hodowli będzie trudna do zdobycia. Jeśli to wszystko ci nie przeszkadza, ma miejsce kapibara jako zwierzę domowe. Okiełznanie i podniesienie jest możliwe.

Ci, którzy nadal chcą mieć gryzonia w domu, nawet jeśli nie jest on największy na świecie, mogą mieć miniaturową odmianę kapibarów, które czasami określa się nawet jako osobny typ kapibary.