Wszyscy wiemy o korzyściach nagietek jako rośliny: jest bogaty w witaminę C, różne kwasy, a także substancje takie jak lotna produkcja, karoten i olejki eteryczne. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, jakie mogą nam dać nagietki, stosowanie w ginekologii tej rośliny jest dość powszechne. Ważne jest również to, że nagietek prawie nigdy nie wywołuje reakcji alergicznych.

Nagietek - właściwości lecznicze w ginekologii

Najczęściej nagietek w ginekologii jest stosowany jako podstawa roztworu douching. W przypadku odchylenia mikroflory pochwy od normy, jak również w przypadku ciężkiego zapalenia, ginekolodzy często przepisują tę procedurę. Zauważono, że wywar lub napar z nagietka pomaga pozbyć się swędzenia i pieczenia, usuwa niebezpieczne bakterie z pochwy. Przygotuj go zgodnie ze wszystkimi znanymi zasadami: w przypadku kwiatów nagietka rosół gotuj nie dłużej niż 3 minuty, a do infuzji - nalegaj w gorącej wodzie przez około 2 godziny.

Leczenie nagietka w ginekologii (jako podstawy do douching) nie powinno być traktowane jako lek, czyli jako sposób na pozbycie się choroby. Odwar z Calendula do stosowania w ginekologii jest tylko objawowy, nie więcej. Odmówić użycia narkotyków nie powinno być.

Nalewka z nagietka - stosowana w ginekologii

Nalewkę z nagietka można stosować do douching (1 łyżeczka do infuzji należy mieszać w szklance wody) w przypadku zmian erozyjnych szyjki macicy lub Trichomonas zapalenie jelita grubego .

Zastosowanie oleju z nagietka w ginekologii

Olejek z nagietka stosowany jest w ginekologii w leczeniu grzybiczego zapalenia sromu, zapalenia ogonka, bielszego, erozji szyjnej, a także w przypadku bolesnych miesiączek.

Maść nagietka w ginekologii jest używana w nieco ograniczony sposób. Może być stosowany tylko na zewnątrz. Co do zasady, ginekolodzy przepisują matkom karmiącym, aby smarowały maści tą maścią.