W roku 1856 Thomas Burberry otwiera mały sklep z sukienkami damskimi. Nieco później wymyśla zupełnie nowy materiał, który dziś znany jest jako gabardyna. W połączeniu ze swoim talentem projektowym te dwa ważne punkty odegrały decydującą rolę: Thomas rozpoczął handel hurtowy produktami z nowego materiału w Londynie.

Podczas I wojny światowej Barbery otrzymał zadanie wyprodukowania płaszcza przeciwdeszczowego dla armii. Styl ten pozostał w okresie powojennym. W tym okresie pojawiły się najsłynniejsze kolory czerwonych i czarnych pasków na beżowym tle. Ale największym uznaniem był fakt, że dom mody stał się oficjalnym dostawcą Jej Królewskiej Mości.

Torby damskie Burberry: co wybrać?

Do tej pory istnieją dwie główne linie odzieży i akcesoriów znanych marek. Bardziej tradycyjne, a nawet klasyczne można nazwać linią Burberry London. Wszystkie rzeczy i akcesoria tej linii uszyte są zgodnie ze starymi angielskimi tradycjami, jest to wizytówka Domu. Ale ubrania i torby Burberry Prorsum odnoszą się do trendów luksusowych i eksperymentalnych. Torby te są bardzo popularne na całym świecie, ale ich koszt jest wysoki, więc jest to akcesorium dla bogatych klientów.

Jeśli chodzi o modele, istnieją trzy główne rodzaje toreb i akcesoriów, które marka reprezentuje:

  1. Torebki damskie dorywczo Barbery. Charakterystyczną cechą takich modeli są wyraźne linie konturów, corporate design i logo. Trudno ich pogmatwać, ponieważ są powściągliwe i zwięzłe. To klasyk, który można łączyć z każdą odzieżą. Kształt może różnić się od beczki, do wyraźnego prostokątnego kształtu.
  2. Barbery Clutch. Sprzęgło z Burberry, z reguły, jest wykonane w stylu klasycznym. Wiele modeli wykonano ze skóry naturalnej z charakterystycznym ornamentem. Burberry oferuje torbę sprzęgła, którą można łączyć z dowolną odzieżą. Faktem jest, że wszystkie modele są lakoniczne i dlatego nie wymagają ubioru.
  3. Teczki biznesowe. Jak wiecie, Brytyjczycy są bardzo pedantyczni, ponieważ styl biznesowy zwraca szczególną uwagę. Teczka z Fashion House będzie bardzo dobrym i eleganckim prezentem dla biznesowej kobiety.
  4. Portfel BURBER. Fashion House nigdy nie przestaje zadziwiać. Oprócz stałej jakości i klasycznych linii, projektanci oferują również odważniejsze modele. Na przykład model z miękkiej skóry lakierowanej z ciekawą interpretacją słynnej komórki. Wewnątrz komora i kieszenie wykonane są z miękkiej skóry cielęcej. Rozmiar borówki ornej odpowiada rozmiarowi jednego rachunku, w środku znajdują się kieszenie na karty kredytowe oraz schowek na drobiazgi zapinane na zamek błyskawiczny. Dla miłośników klasyki dostępny jest portfel Barbery w bardziej surowym stylu. Na przykład torebka damska firmy Burberry z serii Haymatket ma stylowy pasek z grawerem i jest zapinana na guziki. Może być używany jako małe sprzęgło.

Torba Burberry: oryginalna czy podróbka?

Dzisiejszy rynek oszustw oferuje repliki znanych marek o dość wysokiej jakości. Czasami trudno odróżnić prawdziwe torebki Burberry od ich replik. Jeśli jednak chcesz kupić prawdziwą torbę lub portfel, możesz je odróżnić od fałszywej. Jak to zrobić:

  • Spójrz na rysunek: na oryginale nigdy żadna linia nie będzie krzywą;
  • etykieta na produkcie i opakowaniu musi być taka sama;
  • wszystkie produkty tej marki mają beżowe odrywane etykiety na trwałej czarnej nici, która jest uszczelniona plastikową plombą;
  • nazwa marki jest napisana tylko dużymi literami, a oprócz samej nazwy, godło z rycerzem jest również widoczne na etykiecie;
  • Na pudełku zawsze jest numer sezonu, sam produkt jest w beżowym opakowaniu (brak szarych lub srebrnych opakowań).
Purberry BURBER 1Portfel Purberry 2Portfel Walberry 3
Portfel Purberry 4Portfel Purberry 5Purberry torebka 6
Portfel Purberry 7Portfel Purberry 8Portfel Purberry 9