Dziś trudno jest sobie wyobrazić nasze domy bez wielu urządzeń i urządzeń gospodarstwa domowego zaprojektowanych, aby ułatwić życie gospodyni. Co ciekawe, chociaż wiele z nich jest dość trudnych w obsłudze, a instrukcje dołączone do nich nie pasują do jednego tomu, ale delikatne panie łatwo nimi zarządzają. Ale zwykły teleskopowy pędzel do mycia plastikowe okna Daleko od wszystkich może zwyciężyć. Dlatego poświęciliśmy nasz artykuł tak prostemu i bardzo przydatnemu urządzeniu w gospodarstwie domowym.

Skrobak do mycia okien - zasady wyboru

Chociaż szczotki do mycia okien różnych producentów mogą się znacznie różnić od siebie pod względem koloru, rozmiaru i wyglądu, ale zawsze mają na stanie dwie części - miękką dyszę do mycia szkła i specjalną skrobaczkę do zbierania wody. Cała reszta - mechanizm przedłużania uchwytu, urządzenie, które pozwala na zmianę kąta nachylenia dyszy itp. - może różnić się wystarczająco szeroko.

Jak ustalić, który pędzel do szyb jest lepszy do kupienia? Najpierw zajmijmy się wysokością tego urządzenia. Jeśli kochanka jest w stanie dotrzeć do najwyższego punktu okna z wyciągniętą ręką, zrobi to szczotka na krótkim uchwycie. Jeśli planujesz prać trudno dostępne części okien, takie jak nieotwarte oszklenie loggii i balkonów, duże panoramiczne okna, nie możesz się obejść bez teleskopowej rękojeści. Po drugie zwracamy uwagę na to, że szczotka ma możliwość regulacji kąta nachylenia dyszy. Oczywiście ta funkcja znacząco "obciąża" koszt pędzla. Ale widzisz, odzwierciedla ono jakość prania w najbardziej korzystny sposób. Po trzecie, należy zwrócić uwagę na niezawodność konstrukcji - wszystkie jej części muszą być pewnie zamocowane, nic nie powinno się bawić, a dysza nie powinna wywoływać ostrych nieprzyjemnych zapachów.

Teleskopowy pędzel do mycia okien - jak korzystać?

  1. Zacznijmy myć okno od czyszczenia brudu z parapetu i szczegółów skrzydła okiennego. Umyć je ulubionym detergentem i wytrzeć do sucha. Jeśli zostawisz je do mycia na chwilę, to w wyniku szklanek pozostaną brzydkie plamy, które zmniejszą nasze wysiłki do zera.
  2. Rozcieńczyć niewielką ilość produktu w ciepłej, czystej wodzie. teleskopowa szczotka do czyszczenia okien do czyszczenia okien i zmocz go miękką szczotką.
  3. Bez dociskania szczotkujemy powierzchnię szkła, równomiernie rozprowadzając roztwór czyszczący na całej powierzchni.
  4. Wytrzyj do sucha skrobakiem-vogonsem i mocno dociskając go do szkła, poprowadzimy wodę wraz z brudem do dolnej części okna. Następnie wytrzyj zgarniacz ponownie do sucha i powtórz operację, ustawiając ją w taki sposób, aby trochę przesuwała się na wcześniej oczyszczonej powierzchni.
  5. Powtarzamy te manipulacje, aż szkło będzie całkowicie czyste od brudu, następnie ostrożnie odbierz wodę z parapetu i wytrzyj do sucha spód ramy.