Przyjazd Barbados , jest mało prawdopodobne, aby uniknąć wizyty w Bridgetown - głównym i największym mieście na tej wyspie. Jego nazwa tłumaczy się z angielskiego jako "capital-bridge". To miasto po raz pierwszy odnotowano na mapie kraju mniej więcej w połowie XVII wieku, kiedy to było ważnym ośrodkiem handlu niewolnikami w Indiach Zachodnich. Miasto zostało uznane za kolonię brytyjską. Dopiero w 1966 roku Bridgetown stała się stolicą kraju. Aż do lat 70. większość mieszkańców pracowała nad produkcją trzciny cukrowej, ale teraz turystyka stała się główną gałęzią gospodarki. Ponadto miasto należy do ważnych zagranicznych centrów finansowych świata, w których przepływa kapitał zagraniczny.

Na pewno zainteresuje Cię dokładnie miejsce, w którym znajduje się Bridgetown. Znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu w dzielnicy St. Michael. Jego budynki wznoszą się nad brzegiem Zatoki Carlisle po obu stronach dosyć dużej rzeki Constitution. Dwie części wioski połączone są dwoma mostami Mostem Karola-O'Neilla i Mostem Chamberlain, zbudowanym w 1872 roku.

Natura i klimat

Lokalny tropikalny klimat handlowy i wiatrowy jest uważany za najbardziej wygodny dla turystów z całych Indii Zachodnich. Średnia roczna temperatura wynosi około + 27 stopni. Od czerwca do października spada do 75% rocznych opadów w mieście. W tym okresie powszechne są tajfuny i huragany, więc dobrze poinformowani ludzie zalecają zaplanowanie wizyty w Bridgetown od lutego do maja.

Teren jest tutaj całkowicie płaski. Na przedmieściach stolicy praktycznie nie znajdziesz naturalnej roślinności: działki są albo zajęte przez rośliny uprawne, albo sprzedawane plantacjom cukru. Casuarinas, mahoń i palmy kokosowe rosną wzdłuż dróg. Nie bój się drapieżników i węży, kiedy chodzisz poza granice miasta, ale energiczna mangusta czasami szpieguje ulicami. Zatoka jest pełna ryb i skorupiaków.

Природа Бриджтауна

Co warto zobaczyć w Bridgetown?

W stolicy Barbadosu jest coś do zobaczenia, jeśli chcesz poznać historię i współczesne życie tej wyspy megalopolis. Wśród najciekawszych atrakcje uwaga:

 1. Plac Bohaterów, będący kopią Trafalgar Square w Londynie. Jest to pomnik Nelsona, którego początki sięgają początku XIX wieku, oraz fontanna miejska z 1861 roku.
 2. Katedra św. Michała własnością kościoła anglikańskiego.
 3. Izby Parlamentu (z XVII wieku) i Bank Centralny.
 4. Broad Street - główna ulica miasta, gdzie kupcy odwiedzają liczne centra handlowe, stoiska z pamiątkami i sklepy wolnocłowe.
 5. Royal Park gdzie rośnie słynny baobab - najstarsze drzewo wyspy, którego historia sięga ponad 1000 lat.
 6. Zaprezentowano koszary z XVII-wiecznego Garnizonu, w którym zachowały się dawne fortyfikacje i bogaty zbiór artylerii z XVII wieku, pochodzenia angielskiego.
 7. Muzeum Barbados , słynąca ze wspaniałej kolekcji historycznej, opowiadającej o geologicznej przeszłości tej miejscowości io osiedleniu wyspy.
 8. Dom George'a Washingtona, który żył w 1751 roku Barbados dwa miesiące. Od tego czasu cała sytuacja pozostała praktycznie niezmieniona.
 9. Wieś Tyrol-Kot gdzie budynki są dokładną kopią odpowiednich historycznych budynków, a turyści mogą kupić produkty lokalnych rzemieślników lub odwiedzić egzotyczny sklep z rumem.
 10. Ogrody Lazaretto W którym rośnie wiele wspaniałych tropikalnych roślin i kwiatów.
 11. Fabryka rumu . Tutaj dowiesz się o historii tego napoju, wyraźnie zademonstruje etapy procesu technologicznego, a nawet da ci szansę skosztowania różnych rodzajów rumu.
Дом Джорджа ВашингтонаМузей БарбадосаПлощадь Героев
Собор Св. МайклаСады Лазаретто1000-летний баобаб в Королевском парке
Rozrywka

Przedmieście Bridgetown słynie z modnych plaż Fitts Village , Brandon i Butts-Rock. Morze tutaj jest ciepłe i rzadko burzliwe, a biały piasek, składający się z koralowych pozostałości, zachęca do relaksu. W tym przypadku wszystkie plaże są własnością miasta i są otwarte dla turystów. Jeśli jesteś zmęczony upałami, możesz poruszać się w cieniu grubych palm rosnących tuż przy brzegu. Są na plaży i udogodnienia, takie jak szatnie, miejsca do grillowania, place zabaw i prysznice.

Na dnie zatoki, na brzegu której stoi miasto, wiele raf koralowych, więc tu przychodzi cały tłum fanów nurkowania i snorkelingu. Najbardziej popularnymi miejscami do nurkowania są Shark Bank, gdzie można zejść na głębokość 45 metrów z instruktorem i Bell-Bui, słynie z koralowych ogrodów. Jeśli masz szczęście, na własne oczy zobaczysz stingraya, barakudę, żółwia Biss lub węgorza morskiego.

Nie rób tego Stadion Kensington Oval Miasto regularnie organizuje mecze krykieta, w których będziesz mógł zanurzyć się w atmosferze starej, dobrej kolonialnej Anglii. Ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez hazardu, będą mile zaskoczeni faktem, że Barbados Derby Day lub Barbados Gold Cup Day są zawsze w mieście.

Fitts VillageБрэндонс Бич
Дайвинг в БриджтаунеСкачки Barbados Derby Day
Gdzie mieszkać?

Wybór hotele w barbados całkiem imponujące. Będziesz mógł zatrzymać się w pensjonacie, w którym będą pobierać 40 USD dziennie, a także w modnym apartamencie, którego koszt często osiąga 1000-1500 USD dziennie. Możesz również wynająć willę, domek lub prywatny apartament. Z reguły w większości hoteli goście mają zapewniony darmowy internet, kuchnię, łazienkę, aw elitarnych lokalach mają dostęp do usług spa, basenu i centrum fitness. Wiele hoteli powstaje tuż przy plaży lub w centrum miasta, gdzie znajduje się dobry węzeł drogowy.

Coral Sands Beach ResortRadisson Aquatica Resort Barbados

Restauracje Bridgetown

Przygotuj się na to, że lokalne menu to przede wszystkim mieszanka tradycyjnego angielskiego i egzotycznego kuchnia wyspiarska z naciskiem na przyprawy i przyprawy. Specjalności lokalnych restauracji - latające ryby smażone w bułce tartej i polane ostrym żółtym sosem oraz "pepperpot" - wieprzowina duszona w ciemnym sosie.

Najlepsze miejsca w stolicy to Harbour Lights i Waterfront Cafe. Tutaj z pewnością będziesz traktowany rumem i innymi napojami, którym towarzyszy przyjemna muzyka na żywo.

Harbour LightsWaterfront Cafe
Zakupy

To miasto może poszczycić się dużą liczbą sklepów wolnocłowych. Większość z nich znajduje się przy głównej ulicy stolicy, Broad Street, słynącej z butików z biżuterią, ale w poszukiwaniu ekskluzywnego spojrzenia na ulice Tudor, Swan Street i Rebak Street, gdzie znajdziesz buty i ubrania w przystępnych cenach.

Sklepy spożywcze w dużych ilościach znajdują się na ulicy Foodstalls, a do kupowania rumu na Roll Baxter. Pamiątki z muszelek sprzedawane są na nabrzeżu.

Шоппинг в Бриджтауне
Jak się tam dostać?

Aby dostać się do miasta, możesz użyć wody lub powietrza. Tylko 13 km od stolicy jest duży międzynarodowe lotnisko . Codziennie przyjeżdżają tutaj dziesiątki lotów z Kanady i USA. Aby dostać się bezpośrednio do wioski, musisz wsiąść do autobusu lub zamówić taksówkę.

Statki wycieczkowe również regularnie zatrzymują się na wyspie. Turyści są natychmiast otoczeni taksówkarzami obsługującymi terminal portowy, którzy zaoferują odwiezienie cię do centrum miasta. Cena podróży wyniesie około dwóch lokalnych dolarów za osobę. Właściciele posiadają lub wynajęte jachty zwykle znajdują schronienie na jednym z prywatnych miejsc do cumowania.

Transport miejski

W mieście Bridgetown są transport publiczny , reprezentowane głównie przez autobusy. Nie mylić: autobusy koloru niebieskiego - miejski, odpowiednio, podróż do nich będzie kosztować mniej, ale żółte kulki należą do prywatnych firm. Cena biletu nie przekracza 2 dolarów Barbados. Aby wsiąść do autobusu, wejdź do terminalu, ale zostaw cię na zewnątrz. Jeśli chcesz wygodnie podróżować po mieście, weź taksówkę, ale natychmiast określ cenę podróży i walutę, w której zostanie dokonana płatność.

Аэропорт БриджтаунаАвтобус в Бриджтауне