Książki dla nastolatków 12-14 lat Książka zawsze była i pozostaje głównym źródłem wiedzy dla osoby, a jeszcze bardziej dla nastolatka. A jeśli dziecko woli spędzać więcej czasu w sieciach społecznościowych, teraz jest czas, aby zaoferować mu inny rodzaj rozrywki, nie mniej interesujący, poza tym przydatne.

Każdego roku nowi autorzy publikują ogromną liczbę książek dla nastolatków w wieku 12-14 lat. Niektóre z nich stają się bestsellerami i wszyscy o nich wiedzą, ale to nie znaczy, że wszyscy inni są niegodni uwagi. Dowiedzmy się, który z nich może zabrać dzieci w wolnym czasie.

Lista książek dla nastolatków 12-14 lat

Nie można z góry wiedzieć, które książki dla nastolatków w wieku 12-14 lat będą najlepsze dla danego dziecka. W końcu każdy ma inne upodobania, więc na początku rodzice będą musieli działać według własnego uznania i dopiero wtedy, gdy dziecko odczuje radość z procesu czytania, będzie można zrozumieć, co naprawdę lubi:

 1. "Cud". Książka jest szokiem Palacio R. J, ale jednocześnie nie jest goryczem własnej niższości, ale dobroci, odwagi, prawdziwej przyjaźni. Chłopiec, który od pierwszej klasy uczył się w domu jako mama, powinien pójść do prawdziwej szkoły. Wszystko byłoby w porządku, gdyby było zwykłym dzieckiem, ale Augustus ma rzadką genetyczną nieprawidłowość - jego usta, nos i oczy na twarzy wcale nie przypominają innych ludzi.
 2. "Trzy twoje imiona" Diny Sabitowej są lepiej czytane z dorosłymi, ponieważ ujawniono w niej trudne życie - utratę rodziców, życie w sierocińcu, nadzieję na znalezienie nowej rodziny. Dziewczyna o niezwykłym potrójnym imieniu sprawi, że pomyślisz o poważnych rzeczach, moralnie dorośniesz i spojrzysz na świat z innej perspektywy.
 3. "Szczyt" autorstwa Smitha, Rolanda. W przypadku książek dla nastolatków w wieku 12-14 lat dotyczących przygód można to przypisać. W opowiadaniu mówimy o chłopcu, którego rodzice są wspinaczami, ale nastolatek jest kuszony przez zupełnie inne wyżyny - podbija wieżowiec, co natychmiast prowadzi do problemów z policją. O wydarzeniach, które nastąpiły w wyniku takiego nierozważnego aktu, będzie można się nauczyć z książki.
 4. "Nocturny", autor Pavel Shrut. Zabawna opowieść o niektórych stworzeniach, które można znaleźć w każdym domu. Gdy tylko wychodzimy lub kładziemy się spać, rozpoczynają aktywną pracę z intrygami, miłością, nienawiścią i przyjaźnią.
 5. "Przeszłość i myśli psa Dity". Autorka Lyudmila Raskina była w stanie przekazać uczucia psa, aw jej imieniu napisać niesamowitą historię jednej rodziny. Rude, jej Ma i Pa - najważniejsze w życiu psa. Ta historia jest wspomnieniem ciepłych relacji, lojalności wobec właścicieli i szczęśliwego życia psa.

Książki fantasy dla dzieci 12-14 lat

Wszystkie kategorie czytelników, a szczególnie dla nastolatków, są ciekawą fikcją, przystosowaną do wieku 12-14 lat. Te fascynujące prace pomagają oderwać się od niekiedy okrutnej rzeczywistości i lepiej rozwinąć wyobraźnię dziecka.

Książki dla chłopców i dziewcząt w wieku 12-14 lat nadają się do czytania przez tych i innych, a lista dzieł jest nieskończona - od dzieł historycznych do współczesnego surrealizmu:

 1. Ławrow V. "Anioł pierwszego poziomu".
 2. Ławrow V. "Słoneczne dzieci ciemnej planety".
 3. Leo E. "Nellie. Tajemnica Szarych Cieni. "
 4. Bykova O. "Dreams of Dragons".
 5. Mazaeva I. "Wielka księga grozy".
 6. Mikheeva T. "Dzieci delfinów".
 7. Louis S. "The Pit".
 8. Samarskiy M. "Call of Memory".
 9. Żwalewski A. "Śmierć duszom zmarłym!".
 10. Hale S. Lód i ogień.
 11. Książki dla nastolatków 12-14 lat nowoczesne Lerangis P. "Siedem cudów i przekleństwo króla bogów".
 12. Riddell S. "Kroniki regionu. Za ciemnymi lasami. "
 13. Ryder H. "Urodziny kucyka".
 14. Lauri L. "W poszukiwaniu błękitu".
 15. Gotti S. "The Chronicles of the Dark Uni. Nekromanta. "

Jeśli nastolatek uwielbia książki, może być najlepszy prezent urodzinowy lub inne święto. Ale kupowanie książki dla dziecka, które nie czyta, jest ryzykownym biznesem, zwłaszcza gdy kosztuje dużo. Dlatego prace powinny być wybierane wspólnie.