Mała miejscowość wypoczynkowa Bodrum, położona w Turcji na wybrzeżu Morza Egejskiego, ma bogatą historię. Wiele wieków temu, na miejscu nowoczesnego Bodrum, znajdowało się starożytne miasto Halicarnassos. Mauzoleum władcy Mausolus, znajdujące się w tym mieście, było jednym ze słynnych siedmiu cudów świata.

Rok założenia miasta Bodrum to rok 1402. W tym roku rycerze Szpitalnicy z wyspy Rodos położyli zamek Świętego Piotra, który jest obecnie uważany za główną atrakcję Bodrum.

Oprócz bogatej historii i zabytków, turystów przyciąga również tętniące życiem nocne życie miasta. Bodrum jest uważane za jedno z najbardziej "tusovochnyh" ośrodki w Turcji . Spośród wielu klubów, pubów, barów i dyskotek każdy z gości miasta będzie mógł dla nich znaleźć rozrywkę. Ponadto fale Morza Egejskiego przyciągają surferów i inne aktywne rodzaje sportów wodnych.

W tym artykule powiemy więcej o tym, co zobaczyć w Bodrum i co robić poza leżeniem na plaży.

Zamek Świętego Piotra

Atrakcje w Bodrum 1

Ta średniowieczna twierdza jest jedną z głównych atrakcji Bodrum w Turcji. Rycerze-Szpitalnicy, którzy założyli fundamenty zamku, wykorzystali jako materiał budowlany kamienie pozostałe po zrujnowanym starożytnym mauzoleum króla Mausolusa. W całej wielowiekowej historii twierdza nie była poddawana poważnym atakom i atakom, a nawet władcom Imperium Osmańskiego w 1523 r. Przeszła pod traktat pokojowy. Dzięki temu zamek św. Piotra w Bodrum zachował się do dziś niemal w pierwotnej formie.

Muzeum Archeologii Podwodnej

Atrakcje w Bodrum 2

Jednym z wyjątkowych miejsc, które należy odwiedzić podczas relaksu w Bodrum, jest Muzeum Archeologii Podwodnej. Znajduje się na terenie zamku Świętego Piotra. Ekspozycja muzeum składa się ze szczególnie cennych eksponatów, które zostały odkryte na dnie morza w pobliżu miasta. Podwodne znaleziska należą do różnych epok. Jest to statek należący do starożytnych egipskich faraonów, na pokładzie którego znaleziono dużą liczbę biżuterii, kości słoniowej i metali szlachetnych. I eksponaty związane z czasów imperiów bizantyjskich i osmańskich. Ale najcenniejszym znaleziskiem jest bizantyjski statek zatopiony wiele wieków temu i zaskakująco dobrze zachowany do dnia dzisiejszego.

Czarna wyspa Kara Ada

Atrakcje w Bodrum 3

Turyści i goście miasta mogą odpocząć dla duszy i ciała na Kara Ada, wyspie niedaleko Bodrum w Turcji. To miejsce słynie z gorących źródeł, których właściwości lecznicze zostały wielokrotnie potwierdzone przez wielu lekarzy. Unikalna kompozycja wody i borowiny pomaga w walce z zapaleniem stawów i chorobami skóry. Dodatkowo nurkowanie w gorących źródłach to wspaniały sposób na odpoczynek i odprężenie od stresów dnia codziennego.

Park wodny Dedeman

Atrakcje w Bodrum 4

Ten park wodny w Bodrum jest jednym z największych w Europie. Odwiedzający park wodny, którzy kochają aktywny wypoczynek, mogą jeździć na 24 różnych zjeżdżalniach. Liczne baseny ze sztucznymi falami, bez jacuzzi i wodospadów pomogą odpocząć gościom, którzy wolą bardziej spokojną rozrywkę.

W parku wodnym Dedeman znajdzie rozrywkę dla siebie. Atrakcje wodne tutaj są klasyfikowane według poziomu złożoności. Najstraszniejsze wzgórze ma imię mówiące Kamikadze. Jego nachylenie wynosi 80 stopni, co pozwala poczuć uczucie swobodnego upadku podczas schodzenia. Dla dzieci w parku wodnym są specjalne małe atrakcje wodne, place zabaw, a także animatorzy, którzy będą bawić dzieci, pozwalając rodzicom cieszyć się resztą.

I nie zapomnij tego Turcja trzeba przynieść coś takiego, co z pewnością przyniesie ci miłe wspomnienia z podróży.