Stolica Australii wydaje się turystce dość barwnej i różnorodnej metropolii. W jego otoczeniu rozkwitły prawdziwe zamieszki, a fakt ten nie psuje wrażenia miasta. Canberra odpoczęła wygodnie w dolinie, wśród lasów eukaliptusowych i zielonych łąk. Być może jest to prawie jedyne większe miasto, które nie leży na brzegu oceanu, ale na kontynencie. Jednak nie można z całą pewnością stwierdzić, że jest to w jakiś sposób wadliwe. A jeśli jesteś zdeterminowany, aby uczyć się wszystkich uroków i zabytków Canberry, z pewnością wybierz się na spacer do tak charakterystycznego miejsca jak wzgórze Czarnej Góry.

Co zobaczyć?

"Czarna góra" z angielskiego tłumaczy się jako "czarna góra", jednak nie trzeba wyobrażać sobie ponurych skał Mordoru, nie. Ponadto znajduje się na wzgórzu Black Mountain Ogród botaniczny Canberra , w którym zbieranych jest ponad sto różnych gatunków roślin. Co zaskakujące, miejscowa ludność wykorzystuje je nawet do celów leczniczych. Ogółem ogród zajmuje około 50 hektarów. Dlatego widok Czarnej Góry jest bardzo malowniczy.

Ogólnie rzecz biorąc, wzgórze osiąga 812 m wysokości, a u jego stóp znajduje się Lake Burley-Griffin , co tylko dodaje koloru do ogólnego wyglądu. W składzie Czarnej Góry znaleziono biały kwarc, są tam pokłady łupków. Na wzgórzu znajduje się znany zabytek - Wieża Telstra. Struktura ta jest zasadniczo wieżą telekomunikacyjną, osiągającą 192 m wysokości. Władze lokalne dokonały ruchu z rycerzem i otworzyły platformę widokową, po której wieża stała się najczęściej odwiedzanym miejscem w mieście. Ponad rok temu około 6 milionów turystów podziwia piękno i otaczające gatunki!

Jak się tam dostać?

Black Mountain znajduje się na zachód od głównego kampusu Australijskiego Uniwersytetu Narodowego, praktycznie będąc warunkową cechą miasta. Lokalizacja ta jest bardzo dobra dla turystów, ponieważ nie ma potrzeby dokładania wielkich starań, aby odwiedzić ten obszar. Ponadto niesamowita panorama miasta otwiera się z wieży widokowej wieży Telstra.

Na samym wzgórzu Black Mountain, w pobliżu wieży znajduje się dworzec autobusowy Black Mountain Dr Telstra Tower. Tutaj z reguły na wyspecjalizowanych trasach kursują autobusy turystyczne. Transportem publicznym można dotrzeć do kilku przystanków, które znajdują się po drugiej stronie jeziora. W szczególności jest to Daley Rd John XXIII CLG (autobus nr 3, 934), Lady Denman Dr ATSIS (autobus nr 81, 981), Bandjalong Cr po Caswell Dr (autobus nr 40, 717, 940).

Вид сверхуBlack Mountain Tower
Вид на городСказочный вид ночью