Dawno minęły czasy, kiedy stoły i ławki do ogrodu stały się bardzo proste. Para drewnianych lub żelaznych belek i wszystkiego. Teraz te niezbywalne cechy odpoczynku w kraju są zróżnicowane pod względem formy i materiału, z którego są wykonane.

Są one wykonane głównie z drewna, jak wcześniej. Jednak coraz więcej ławek zaczęło się pojawiać z innych materiałów. Często są to sklepy z marmuru, aluminium, ale najczęściej są one wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ są one najbardziej niedrogie. Często ławki mogą być wykonane z dwóch lub więcej materiałów w tym samym czasie - z kamienia i żelaza, z drewna i szkła, z kutej stali i drewna.

Ławki i ławy dla domków jednorodzinnych

Przy wyborze ławki dla dworek orientuj się przede wszystkim na otaczającej przestrzeni i kupuj lub twórz samodzielnie, wytrzymując ten sam styl.

Ławki ogrodowe dla daczy powinny być wygodne i dostosowane do prywatności i spokojnego odpoczynku.

Najbardziej udane miejsce w wiejskim domu, aby pomieścić kącik wypoczynkowy z ławką to spokojne miejsce, w przytulnym i zacienionym zakątku ogrodu. Jeśli własność domu ma duży obszar, to takie meble , podobnie jak ławki i ławki do domków letniskowych, są ustawiane wzdłuż ścieżek ogrodowych lub na tyłku, w pobliżu wejścia do domu, przy basenie lub w pobliżu fontanny.

Jeśli wybierzesz ławkę na letnią rezydencję, ale planujesz jej używać rzadko, dobrym rozwiązaniem będą plastikowe ławki na letnią rezydencję.

Stacjonarna ławka powinna być funkcjonalna i trwała. Będąc w otwartym przez cały rok, przy każdej pogodzie, musi zachować swój wygląd i właściwości. Do tego idealne są metalowe ławki do daczy, ławki wykonane z kamienia, a także wykonane z wysokiej jakości drewna.

Drewniane ławki dla domków

Najpopularniejszymi letnimi mieszkańcami są drewniane ławki na dacze. Są wygodne i piękne. Ze względu na to, że drzewo jest naturalnym i przyjaznym dla środowiska materiałem, drewniana ławka z łatwością zmieści się w każdym krajobrazie.

Kupowanie ławki jest lepsze od mocnych gatunków drewna - może to być dąb, modrzew, leszczyna, czereśnia, tek czy drzewo iglaste. W szczególności najczęściej stosuje się teak. Drewno tekowe od dawna stosowane jest w przemyśle stoczniowym, ponieważ jest bardzo odporne na wilgoć.

Dobry materiał na meble ogrodowe - świerk. To właśnie ławki z jodły są świetne dla naszego klimatu i świetnie się znoszą w formacjach grzybowych. A dla urody i ochrony przed niekorzystnymi wpływami naturalnymi i od szkodników ogrodowych ławki na letnią rezydencję z drzewa pokrywają lakier lub farbę.

Kute ławy dla domków jednorodzinnych

Kute ławki ogrodowe nie tracą swojej popularności wśród letnich mieszkańców i właścicieli domów. Świetnie wyglądają na tle zielonych drzew, w otwartej przestrzeni i przed domem.

Wzory na ławkach mogą być bardzo różne: kwiaty z liśćmi, kapryśne loki, motyle. Kute ławki do ogrodu i ogrodu stworzą romantyczny nastrój w Twojej domenie. Wykuty minimalizm bez wzorów i rzeźb będzie dobrze łączony z naturalnym stylem, ale dla współczesności najlepszym wyborem są żeliwne ławki do daczy.

Ławka huśtawka do dawania

W ostatnich latach ławki ogrodowe stały się bardzo popularne. Ławka podwieszana może mieć wiele stylów: od prostej drewnianej ławki do tej wiszącej sofy, która również się rozwija! Huśtawka dla dacza może być zainstalowana nie tylko w cieniu ogrodu, ale także, jeśli pozwala na to miejsce, na tarasie lub werandzie. Wygodna jest także rozkładana sofa, która może służyć jako miejsce do spania w kraju.

Niektóre modele huśtawek ogrodowych mają wysuwany daszek, który jest niewątpliwie przydatny w upalną słoneczną pogodę. Istnieją również sofy nie tylko z markizą, ale także z moskitierą na suwak - na relaksujący pobyt bez komarów.

Ławki do domków letniskowych 1Ławki dla dawania 2Ławki dla dawania 3
Ławki dla dawania 4Ławki dla dawania 5Ławki dla dawania 6
Ławki dla dawania 7Ławki dla domków 8Ławki dla dawania 9