Narożniki kuchenne Na rynku meblarskim pojawili się już od dawna, ale dziś z powodzeniem wpasowują się w nowoczesny design kuchni, a sama ławka uległa ciągłym zmianom w wyglądzie, a dziś jest dość trafnym umeblowaniem. Ławka kuchenna jest dość funkcjonalną opcją dla kuchni o różnych kształtach i rozmiarach.

Opcje projektowania ławek kuchennych

Przejrzyj modele, które znajdziesz dzisiaj w sklepach meblowych.

  1. Kuchenna ławka dla mała kuchnia z powodzeniem zajmują minimum miejsca, a jednocześnie nabywca uzyskuje maksymalny komfort i funkcjonalność. Tak zwane mini modele nie są w żaden sposób gorsze od standardowych, tylko długość ławki jest nieco mniejsza, a sam zestaw słuchawkowy jest dość zwarty. Najczęściej ławka kuchenna do małej kuchni wykonana jest w wersji narożnej, czasami w siedzeniu są modele z szufladami.
  2. ławka kuchenna-1ławka kuchenna-2ławka kuchenna-3
  3. Kuchenna ławka z łóżkiem to idealne rozwiązanie do apartamentów i studiów jednopokojowych. Jest to wygodne łóżko dla gości z niespodzianką. Istnieją różne konfiguracje, zarówno kątowe, jak i proste. Jeśli masz zamiar wybrać dokładnie ławkę kuchenną z koją, rozważ długość w rozwiniętym formularzu, a następnie wybierz lokalizację. Wiele modeli tego typu jest całkiem możliwe do zmieszczenia w małych kuchniach.
  4. ławka kuchenna-4ławka kuchenna-5ławka kuchenna-6
  5. Kącik kuchenny to najbardziej pożądana opcja, jeśli chcesz zaaranżować całe wypełnienie kuchni wokół obwodu. Jeśli kształt kuchni jest kwadratowy, całkiem możliwe jest zamontowanie prostej ławy kuchennej. Zasadniczo wzdłuż ściany umieszcza się prosty model i kupuje się dla niego kilka krzeseł lub stołków.
  6. ławka kuchenna-7ławka kuchenna-8ławka kuchenna-9
  7. Kącik kuchenny z szufladą to doskonała opcja, jeśli kuchnia jest mała i jest bardzo mało miejsca do przechowywania. W takich niszach wygodnie jest umieszczać zapasy zbóż lub innych długo leżących produktów, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, czasem jest to miejsce dla małych urządzeń gospodarstwa domowego.
  8. ławka kuchenna-10ławka kuchenna-11ławka kuchenna-12

Jeśli chodzi o projekt, producenci często wysyłają siły do ​​tak zwanej średniej klasy mebli: są to wysokiej jakości płyty MDF lub płyty wiórowe w połączeniu z pianką do mebli i tapicerką wykonaną z tkaniny. Rzadko oferują modele z naturalnego drewna.

Zasadniczo zarówno macierz, jak i MDF są dobrze widoczne w procesie działania. Ale na co należy zwrócić szczególną uwagę, to tapicerka. Najbardziej praktyczna opcja - tkanina ze specjalną impregnacją, która nie przepuszcza wilgoci. Skóra sztuczna może pęknąć po pewnym czasie z niewłaściwą starannością, skóra jest zbyt droga. Ale dzięki uważnemu użyciu i integralności producenta wszystkie te materiały z powodzeniem wytrzymują warunki panujące w kuchni.