Larwy Firefly są uważane za jedyne istoty zdolne do żywienia woskiem pszczelim, które przetwarzają za pomocą specjalnych enzymów. W rezultacie w ciele larw gromadzi się wysokie stężenie różnych użytecznych substancji zawartych w produktach pszczelich, co powoduje ich stosowanie w medycynie tradycyjnej.

Właściwości pszczoły z nalewki

Nalewka z ognia zawiera dużą liczbę aminokwasów (w tym niezbędnych), kwasów tłuszczowych, enzymów, peptydów, nukleotydów i innych substancji.

Preparaty płomieniowe są adaptogenami i kardioprotektorami. Zawierają substancje, które stymulują wzrost komórek, mają korzystny wpływ na odporność, skład krwi, zmniejszają krzepliwość krwi, ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, poprawiają procesy metaboliczne w mięśniu sercowym i ścianach naczyń krwionośnych i mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Wskazania do stosowania nalewki ośmiornicy

W medycynie ludowej wyciąg z ćmy pszczeli jest stosowany w leczeniu wielu chorób oraz w celach profilaktycznych:

 1. W chorobie niedokrwiennej serca, zawał mięśnia sercowego (sprzyja resorpcji zmian bliznowacenia), zapalenie mięśnia sercowego , arytmie, tachykardia, nadciśnienie, miażdżyca.
 2. W astmie, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, w ramach kompleksowej terapii gruźlicy.
 3. Z anemią i innymi chorobami krwi.
 4. Z zapaleniem błony śluzowej żołądka, zapaleniem okrężnicy, zapaleniem trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego .
 5. Jako immunomodulator i tonik, w tym do różnych infekcji wirusowych i bakteryjnych.
 6. W chorobach kobiecego układu rozrodczego.
 7. Z gruczolakiem prostaty i impotencją seksualną u mężczyzn.
 8. W celu poprawy ogólnej kondycji fizycznej, w rehabilitacji po poważnej aktywności fizycznej i w okresie pooperacyjnym.

Dawkowanie i podawanie nalewki pszczół

Zwykle napary są przyjmowane w tempie 3 kropli na każde 10 kilogramów wagi, jedną godzinę po jedzeniu lub pół godziny przed posiłkiem, w czystej postaci lub rozcieńczone w małej ilości wody. Nalewka z ognia Weź nalewkę 2 razy dziennie, jeśli jest używana do celów leczniczych, i 1 raz dziennie w profilaktyce.

Konieczne jest rozpoczęcie przyjmowania leku za pomocą 5 kropli, a przy braku negatywnej reakcji można podwoić dawkę, doprowadzając ją do wymaganego poziomu w ciągu 3-4 dni.

Przepis na nalewkę goryczy

Do przygotowania leków:

 1. 20 gramów larw wlać 100 gramów alkoholu (co najmniej 70%).
 2. Domagaj się 10 dni, regularnie się trzęsąc.
 3. Następnie nalewkę można filtrować i przechowywać w lodówce przez okres do roku.