Czas więc zrobić sobie przerwę od miejskiego gwaru i dusznych biur. Niektórzy wolą spędzać wakacje w lesie nad brzegiem rzeki, a niektórzy lubią wygrzewać się w złotym piasku morskim pod gorącym słońcem.

Jeśli zdecydujesz się dać pierwszeństwo Krymowi, to chciałbym Cię przedstawić na plażach w Jałcie. Możesz wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję do opalania się i kąpieli morskich, a także sprawić by niezapomniane wakacje pozostały niezapomniane.

Plaże Wielkiej Jałty

Całkowita powierzchnia plaży w Big Yalta wynosi 600 tysięcy metrów kwadratowych, a długość rozciąga się na 59 km wzdłuż południowego wybrzeża Krymu. Całe wybrzeże pokryte jest kamykami. Ten ośrodek wypoczynkowy jest idealny dla osób, które nie lubią płytkiej wody, ale wolą aktywny wypoczynek, na przykład nurkowanie.

Jest to wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników pięknej, malowniczej przyrody: skał, lasów iglastych, jałowcowych, lawendowych i wielu innych. Na dole, jak również na wybrzeżu plaży, można znaleźć nie tylko małe kamyczki, ale także ogromne głazy skał magmowych. Taką czystą wodę można znaleźć tylko tutaj. Będąc ponad powierzchnią wody, wyraźnie zobaczysz dno nawet na głębokości pięciu metrów.

plaże dużej yalty

Jakie są plaże w Jałcie?

W Jałcie znajduje się ogromna różnorodność plaż, niektóre z nich nauczysz się więcej.

1. Plaża Massandrovsky w Jałcie

Plaża Massandrovsky jest dość obszerna i podzielona na 6 różnych sektorów. W pierwszym i ostatnim sektorze absolutnie wszystko może odpocząć, dlatego zwykle mają dużo ludzi i prawie niemożliwe jest znalezienie wolnego miejsca na brzegu bliżej obiadu. W tych sektorach znajdują się kabiny do zmieniania odzieży, a także prysznice, w których woda morska może być myta z ciała, jednak nie zamyka się, dlatego wskazane jest wziąć taki prysznic w kostiumie kąpielowym.

We wszystkich innych sektorach wejście jest również bezpłatne, jednak prawie cały obszar jest zajęty przez leżaki, które z kolei nie są darmowe, ich koszt waha się od 6 do 12 dolarów, w zależności od numeru sektora i czaszy. Dla wygody turystów w niektórych sektorach zainstalowane są lady barowe, w których można delektować się koktajlami lub lekką przekąską.

Oprócz siedzeń na leżakach istnieje kilka pasów ruchu w sektorach 2-5, gdzie można zająć miejsce bez wypożyczania leżaków. Ta plaża, a mianowicie 2-5 sektorów jest uważana za najbardziej wygodne, tanie i najlepsze plaże w Jałcie. Jest mniej osób i większość udogodnień, duża liczba miejsc, w których można pić i jeść, słuchać dobrej muzyki, a także kupować wiele pamiątek, które zadowolą najbliższych.

Plaża Massandra w Jałcie

2. Plaża nadmorska w Jałcie

Jest to jedna z bezpłatnych plaż w Jałcie, która znajduje się w pobliżu hotelu "Oreanda" i jest świetnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tutaj można znaleźć dużą liczbę przejażdżki wodne, które nie sprawią, że ktoś za Tobą tęskni. Wzdłuż wybrzeża plaży znajduje się wiele kawiarni, sklepów, barów i innych rzeczy. Ponadto, podobnie jak na plaży Massandra, istnieją obszary, w których jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole i inny sprzęt. Jeśli boisz się swoich rzeczy osobistych, możesz z łatwością skorzystać z przechowalni bagażu. Jeśli mieszkasz w centrum Jałty i nie chcesz wydawać pieniędzy na drogi i opłaty za wejście, plaża miejska w Jałcie jest dla ciebie wspaniałym miejscem.

Nadmorska plaża w Jałcie

3. Złota plaża w Jałcie

Jest to piękna plaża, która znajduje się na terenie parku. Długość plaży sięga 400 m, szerokość 70 m. Złota plaża pokryta jest kamykami, przez co została nazwana złotą. Wyjaśnijmy dlaczego. Kiedyś kamyki z tej plaży były dość popularne i dobrze sprzedające się. Ponieważ plaża przynosiła wielkie zyski, nazywali ją złotem.

Yalta Golden Beach

Korzystając z wakacji na plaży w Jałcie, nie można zapomnieć o programie kulturalnym i zwiedzaniu krymskich zabytków - muzeów, pałace , jaskinie , wodospady i inne.