Wraz z pojawieniem się dużej liczby zadaszeń na łóżkach, rodzice są coraz bardziej przekonani o konieczności ich zakupu.

Istnieje wiele argumentów za i przeciw temu przejęciu, i postaramy się ustalić, czy baldachim jest niezbędny na łóżeczku i jakie wymagania musi spełnić.

Dlaczego potrzebuję czaszy na łóżeczku?

Wśród funkcji, które wykonuje daszek, możesz zwrócić uwagę na trzy główne:

  • ochrona przed owadami;
  • ochrona przed przeciągami i światłem;
  • dekoracyjny.

Baldahin, zainstalowany na łóżeczku, może chronić dziecko podczas snu przed denerwującymi muchami i komarami, jeśli dom ma okna. Ponadto czasza chroni łóżeczko przed osadzającym się kurzem. W rzeczywistości sam materiał pochłania kurz i dlatego musi być często myte. Konieczna jest stała opieka nad namiotem, w przeciwnym razie cały zebrany przez niego kurz opadnie na samo łóżeczko i dziecko.

Baldahin chroni dziecko przed jasnym światłem podczas przechodzenia na emeryturę, szczególnie w pomieszczeniach, w których oświetlenie jest bardzo silne. Rozpraszające światło, zamknięty daszek tworzy niezbędną atmosferę dla dziecka, zapewniając bardziej zdrowy sen dla dziecka.

Całkowicie zamknięty daszek chroni dziecko podczas snu przed ewentualnymi przeciągami w pokoju.

Również ten detal łóżeczka pełni funkcję dekoracyjną, dekorując nie tylko samą szopkę, ale także uzupełniając ogólne wnętrze pokoju dziecięcego.

Baldahin pomaga także dziecku rozwijać się w nowym świecie w pierwszych miesiącach jego życia. Dzięki swojej obecności noworodek czuje się spokojniejszy kosztem sztucznego zmniejszania przestrzeni, w której się znajduje.

Wybierz baldachim

Wybierając baldachim dla noworodków, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tkankę, z której jest wykonany. Materiały syntetyczne nie są zalecane. W porównaniu z naturalnymi tkankami, syntetyczne powietrze przechodzi przez powietrze i może wywoływać alergię u małego dziecka. Najlepiej jest robić baldachy z bawełny, tiulu, organzy lub jedwabiu. Tiul i organza są również dobre, ponieważ po praniu bardzo szybko schną, co ułatwia ich pielęgnację.

Kolory baldachimów są bardzo różne, wynikają z stylu pokoju dziecięcego i faktu, że rysunki na tkaninie nie były dla dziecka przestraszone. Idealną opcją mogą być neutralne i spokojne kolory tkanin.

Możesz wykonać czaszę samodzielnie, do tego musisz kupić odpowiednią tkaninę i określić rozmiar przyszłego szkieletu łóżeczka dziecięcego.

Rozmiary czaszy na łóżeczko

Średni rozmiar tkaniny dla czaszy wynosi 1,1 - 1,5 x 3 m. Wysokość jest różna w zależności od tego, jak długo czasza będzie potrzebna dla dziecka i gdzie będzie zamocowany uchwyt na baldachim.

Rodzaje mocowań do czaszy

Przystawkę do czaszy można umieścić w samym środku łóżeczka. W takim przypadku musi być zawieszony pod sufitem.

Częściej w sklepach znajdują się zapięcia do czaszy w postaci statywów, mocowanie czaszy na łóżeczku które są zainstalowane w środku bocznej ścianki łóżeczka dziecięcego lub u szczytu niemowlęcia. W tym drugim przypadku baldachim nie pokryje całkowicie całego łóżka.

Często sprzedawane i gotowe łóżka dla noworodków z baldachimami, w których wszystkie elementy dobierane są stylistycznie. W takim przypadku nie będziesz musiał cierpieć z powodu wyboru koloru i tekstury zapięć oraz samego łóżeczka.

Jak naprawić baldachim?

Po złożeniu zapięcia górna część czaszy musi zostać wepchnięta w specjalną pętlę z elastyczną taśmą. W górnej części znajdują się dwa "rękawy", z których wybór zależy od góry koszulki z frędzlami lub bez. Po włożeniu koniecznego "rękawa" do pętli, należy go zacieśnić i rozprowadzić wzdłuż brzegów szopki tkaniny.