Oczekiwanie na dodanie do rodziny jest zawsze bardzo wzruszające i ekscytujące. A ponadto dość kłopotliwe, ponieważ ważne jest, aby niczego nie zapomnieć i jak przygotować się na spotkanie z nowym członkiem rodziny. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań jest zakup tzw. "Posagu", w szczególności pieluszek i ubrań. Przed przystąpieniem do realizacji tego punktu planu, powinieneś zdecydować, czy będziesz przewijał dziecko, czy też natychmiast zaczął go ubierać w ubranie. Od tych okoliczności zależy, ile i jakie ubrania trzeba kupić. Jeśli twoje plany obejmują pieluszki, to oczywiście nie możesz się obejść bez kamizelek dla noworodków.


Jakie są podkoszulki dla noworodków?

Kamizelka to w zasadzie bluzka z długimi rękawami, zaprojektowana, aby przyspieszyć proces ubierania dziecka. Wydawałoby się, że może być łatwiej, jednak wybór konkretnych modeli nie jest tak prosty, ponieważ na pierwszy rzut oka są one identyczne z różnymi odmianami małych, ale znaczących niuansów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie koszul:

  1. Tkanina Noworodki nie ustanowiły jeszcze wymiany ciepła, dlatego zaleca się, aby kamizelka była flanelowa, flanelowa lub szyta z cienkiej wełny jedwabnej. Na ciepły sezon przydadzą się bawełniane koszule - bawełniane, bawełniane, dziane. Ważne jest, aby tkanina była miękka - aby nie zranić skóry dziecka i wysokiej jakości, aby cienka skóra nie absorbowała szkodliwych barwników.
  2. Szwy . Szwy mogą być zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Druga opcja jest lepsza, ponieważ zapobiega pocieraniu i naciskaniu.
  3. Rękawy . Rękawy na koszulkach mogą być otwarte i zamknięte - jak przy rękawicach z jednym palcem. Jest to szczególnie wygodne w wieku od 0,5 do 2,5 miesiąca, kiedy dziecko może przypadkowo porysować twarz, a młoda matka jeszcze nie nauczyła się, jak wyciąć paznokcie na czas.
  4. Krawaty Tradycyjnie podkoszulki są szyte bez sznurków iz zapachem na plecach. Jednak wraz z utratą powijakości, kalesony z wiązaniami, guziki, guziki, które zapobiegają zsuwaniu się ubrań od aktywnych dzieci, stają się coraz bardziej popularne. To, co wybrać, to kwestia gustu, najważniejsze jest to, że klamry nie naciskają i nie pocierają.
Jak nosić kamizelkę?

W pierwszych miesiącach życia dzieci w większości leżą na plecach, więc używają podkoszulków, które są noszone z tyłu. Należy upewnić się, że tkanina nie tworzy zmarszczek i szwów. Jeśli używasz częściowej bezpłatnej zmiany pieluchy, która pozwala dziecku swobodnie poruszać nogami, wygodniej będzie założyć podkoszulek, który jest zapinany z przodu.

Wymiary kamizelki

Podkoszulki z reguły szyte są tylko w dwóch rozmiarach - 50-56, od noworodka do 2 miesięcy i 62-68 - od 3 do 6 miesięcy, ale już w tym wieku praktycznie wszyscy już przechodzą na bluzki, suwaki i body.

Ile puszystych potrzebujesz noworodka?

Tak więc, jak już wspomniano powyżej, liczba rashki, a następnie, czy jest to niezbędne ryoshonki ogólnie zależy od tego, czy planujesz przewijać dziecko. Jeśli tak, to zacznij od tego, jak często będziesz myć dziecięce rzeczy. Jeśli codziennie, będziesz zarządzać falą z minimum - 4-5 sztuk, jeśli raz w tygodniu - rzeczy potrzebują o wiele więcej. Jeśli masz zamiar wykonać rytuał chrztu, ciało lub podkoszulki potrzebuję kolejnej kamizelki - chrztu. Nie jest zużyty, ale przechowywany jako pamięć.

Ciało czy podkoszulki?

Mając na uwadze masowe porzucanie pieluszek, niektóre młode matki naprawdę zastanawiają się, dlaczego potrzebujemy koszul i uważamy je za relikt przeszłości. Ma to sens, ponieważ wygodniej jest umieścić niemowlę w zestawie - combidress, który zapina guziki między nogami dziecka. Bodie mają długie i krótkie rękawy i są bardzo wygodne, ponieważ nie zsuwają się i nie zsuwają, pozostawiając plecy i brzuch zamknięty.