Jeśli masz akwarium, a ty, dręczony przez bezsenność nocy, chcesz włączyć światło, na pewno zobaczysz na szklanych ścianach akwarium wiele ślimaków akwariowych. Nie trzeba się bać, te mikroskopijne mięczaki żyją obok ryb akwariowych i otwartych zbiorników. Musisz tylko wiedzieć, co ślimaki jedzą w Twoim akwarium, skąd pochodzą i czy naprawdę tego potrzebują. Muszę powiedzieć, że wiele zależy od tego, jaki gatunek zamieszkał w twoim akwarium.

Jakie ślimaki są w akwarium?

Pytanie brzmi: czy ślimaki w akwarium, czasami pobudzają umysły wszystkich początkujących akwarystów. Czy wyrządzają szkodę rybom, nie psują roślin, czy żadne niebezpieczne pasożyty nie wprowadzą do łagodnego świata akwarium? Odpowiedź nie jest jasna, ponieważ ślimak jest inny. A wśród tych braci są wszelkiego rodzaju. Rzućmy okiem na najbardziej powszechne.

  1. Acroloxes. Są to najmniejsze ślimaki, które można znaleźć w akwarium. Ich powłoka przypomina miniaturową czapkę.
  2. Te dzieci żywią się resztkami organicznymi, które osadzają się na dnie akwarium, na przykład resztkami pokarmu dla ryb. Prowadzą sekretne życie, pełzają w świetle Boga tylko w nocy. Jeśli, włączając światło, zobaczysz hordę tych małych mięczaków, pomyśl, ale czy nie przekarmisz swoich łuskowatych zwierzątek? Może powinniśmy ograniczyć ich codzienną dietę? Nawiasem mówiąc, przy zmniejszeniu objętości paszy i akroleum zmniejszy się ich populacja.
  3. Horn Reel. Jest to klasyczny ślimak, do formy, do której jesteśmy przyzwyczajeni od najmłodszych lat. Okresowo unosi się na powierzchnię wody, aby połykać świeże powietrze. W naturze ten ślimak zjada glony, aw akwarium staje się czystszy, jedząc błony śluzowe ze ścian akwarium. Chociaż odkurzacz nie jest tak gorący, a poza tym ten mięczak nie ma nic przeciwko jedzeniu delikatnych roślin akwariowych i może zarazić ryby niebezpiecznymi pasożytami.
  4. Proudoviks. Ślimak do akwarium jest absolutnie bezużyteczny. Nie tylko zepsuje i pochłonie rośliny akwariowe, więc nawet larwy trematody mogą zainfekować ryby.
  5. Fize. Są to małe, piękne ślimaki. Ryby, nie wyrządzają wielu szkód, a także specjalne korzyści, których nie przynoszą, ale zielone plantacje będą dokładnie przebijały, pomimo ich mikroskopijnego charakteru.
  6. Melania. Ale tego właśnie potrzebujemy. Małe melany dla akwarium są po prostu niezastąpione. Po pierwsze, cały czas, jak dobrzy ogrodnicy, farmerzy, wykopują ziemię, poprawiają jej drenaż i usuwają wszelkie pozostałości organiczne. Korzenie roślin akwariowych, nie uszkadzają i ryby nie mogą niczego infekować. Jednym słowem, są to najlepsze ślimaki do czyszczenia akwarium. Po drugie, Melanii o wiele wcześniej niż inni mieszkańcy akwarium odczuwa brak tlenu i ogłaszają to, wydostając się z warstwy gleby na ścianach akwarium i powierzchni wody.

Co ślimaki jedzą w akwarium?

Czy ślimaki muszą być w akwarium?

To kolejny ból głowy dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż w dziedzinie akwarystyki. Odpowiedzieliśmy już częściowo na odpowiedź, ale to nie wystarczy. Dlatego porozmawiajmy o tym, co ślimaki jedzą w akwarium bardziej szczegółowo.

A więc, co jedzą ślimaki akwariowe? I wszyscy. Te rzeczy są tak bezpretensjonalne, że mogą jeść wszystko, co jest źle. Dla nich żywność będzie musiała się łupieć na ścianach akwarium, a także zaśmiecone kawałki jedzenia ryb, gnijące resztki roślin i zmarły mieszkaniec akwarium. Wyjątkiem będą wyłącznie sztucznie produkowane gatunki ślimaków. Dbanie o nie jest dość pracochłonne i mogą jeść tylko bardzo miękkie jedzenie. Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać akwarium, nie powinieneś zaczynać takich sissies.