W ostatnich latach sztuka beadwork zyskała ogromną popularność. Z koralików wyplatamy dekoracje i kwiaty, zabawki i drzewa. W naszej klasie mistrzowskiej nauczymy cię, jak zrobić jabłko z paciorków. Nasz wybór nie jest przypadkowy, ponieważ w drzewie jabłoni jest wiele mitów i legend. Starożytni Rzymianie wierzyli, że jabłonie cieszą się szczególnym patronatem bogów. Tkanie jabłoni z koralików jest fascynującym i nieskomplikowanym zajęciem, dostępnym nawet dla początkujących rzemieślników. Rezultat będzie w stanie zachwycić nawet najbardziej wybrednego krytyka.

Aby utkać drzewo jabłoń z koralików, potrzebujemy:

 • 50 gram żółte i zielone kulki;
 • Średnica drutu o nie więcej niż 4 mm, li;
 • mocny drut do pnia i gałęzi;
 • farby;
 • Klej PVA;
 • taśma maskująca;
 • alabaster;
 • mydelniczka;
 • ozdobne jabłka lub kulki o odpowiednim kolorze i rozmiarze;
 • elementy dekoracyjne - kamyki, orzechy, biedronka, ptak.

Pierwsze kroki:

 1. Przygotujemy wszystkie niezbędne materiały. Przecinamy drut na kawałki o długości 1 metra. Takie segmenty potrzebujemy 20-25 sztuk.
 2. jabłoń z koralików2jabłoń z koralików3
 3. Zaczynamy splot liści jabłoni z żółtych i zielonych paciorków według schematów 1-5.
  jabłoń z koralików4jabłko bead5
  jabłecznik6jabłoń z koralików7
  Możesz również wziąć perełki kilku podobnych odcieni, wtedy liście będą wyglądać bardziej naturalnie. Z każdego kawałka drutu dostajemy półfabrykat dla gałęzi z czterema liśćmi.
 4. jabłecznik8
 5. Podążając za schematami na zdjęciu, tworzymy 20-25 gałązek i naprawiamy ozdobne jabłka dla 5 z nich.
 6. jabłko koralik9
 7. Zaczynamy zbierać gałązki w większych gałęziach, nawijając je taśmą maskującą na drut o większej średnicy. Na tej samej zasadzie tworzymy pnia jabłoni z gałęzi.
 8. jabłkowy bead10
 9. Teraz musimy naprawić naszą jabłoń na podstawie koralików. Jako formę dla podstawy bierzemy zwykłą mydelniczkę, przykrywamy ją plastikową torbą i napełniajmy ją roztworem gipsu (2 części gipsu na 1 część wody).
 10. paciorek jabłkowy11
 11. Poczekajmy, aż gips utworzy się (około 10-15 minut) i usuń podstawę z formy.
 12. Udekorujemy naszą jabłoń: pokroimy pień brązową farbą, a podstawa będzie zielona, ​​na pniu zamocujemy biedronkę i ptaka za pomocą kleju PVA, na podstawie rozłożymy kamyki i zamontujemy ławkę. Możesz zrobić ławkę z dwóch małych kawałków drutu i taśmy maskującej. Otwieramy całą kompozycję lakierem i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na kilka dni. Jabłoń Bead gotowy.
 13. paciorek jabłkowy12jabłecznik13

Z koralików można utkać inne drzewa: brzoza , jarzębina lub wierzba .