Dżinsy - niedrogi i wszechstronny materiał. Z niego szyć ubrania i buty, torby, różne akcesoria. Przy pomocy starych dżinsów możesz oryginalnie zaktualizować wnętrze, szycie domowych organizerów na drobne przedmioty, pokrowce lub pokrowce na meble, koce i poduszki.

Domowe dekoracyjne poduszki ze starych jeansów to doskonała okazja, aby zastosować swoje ręcznie wykonane umiejętności, a jednocześnie zregenerować niepotrzebne przedmioty do dekoracji domu. Duże i małe poduszki świetnie prezentują się we wnętrzu; przyniosą w sobie odrobinę komfortu i przytulności.

Tworzenie poduszek z dżinsów jest więc dość proste: wystarczy mieć parę niechcianych jeansów, maszynę do szycia i trochę cierpliwości.

Mistrzowska klasa krawiectwa denim w patchworku

dżinsy poduszki dekoracyjne 1
 1. Wykonujemy kilka par jeansów o kontrastujących odcieniach i wycinamy z nich długie wąskie paski materiału. Wielkość przyszłej poduszki zależy od długości takiego paska: na przykład dla tej poduszki zastosowano paski o szerokości 4 cm i długości 67 cm.
 2. dżinsy poduszki dekoracyjne 2
 3. Teraz uszy te paski między sobą, przesuwając kolejne kilka centymetrów do przodu.
 4. dżinsy poduszki dekoracyjne 3
 5. Dla danego rozmiaru idealne byłoby przesunięcie o 3 cm.
 6. Teraz musimy narysować ukośne linie pod kątem 45 °. Aby to zrobić, możesz użyć długiej linijki lub zrobić duży prostokątny trójkąt grubego kartonu.
 7. dżinsy poduszki dekoracyjne 5
 8. Rozlaj materiał, rysując równoległe linie w odległości 4 cm między nimi.
 9. dżinsy poduszki dekoracyjne 6
 10. Wykonaj dwa takie kawałki pasiastej tkaniny, zwracając uwagę na kolejność pasków, które mają być odbijane i dokładnie wycinaj wzdłuż linii.
 11. dżinsy poduszki dekoracyjne 7
 12. Teraz uszy te paski razem, tworząc wzór w jodełkę. Możesz uszyć jedno duże płótno i zgiąć w prostokątnej, długiej kanapie, a możesz zrobić dwa kwadraty i zszyć je na obwodzie.
 13. dżinsy poduszki dekoracyjne 8

Są to niezwykłe poduszki, które można łatwo wykonać z niechcianych starych dżinsów.

dżinsy poduszki dekoracyjne 9