antymulylerov to hormon obniżony, możliwe jest zajście w ciążę1 Hormon przeciwmgielcowy (AMG) jest syntetyzowany w ciele zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jego głównym celem jest regulacja produkcji komórek płciowych. Tak więc u mężczyzny bierze on bezpośredni udział w spermatogenezie, u kobiet - reguluje procesy dojrzewania jajeczek. Tak więc substancja ta ma bezpośredni wpływ na możliwość zapłodnienia u kobiet. Dlatego panie, w obliczu sytuacji, w której antymulylerov, hormon jest obniżony, są zainteresowani tym, czy można sobie wyobrazić i jak to zrobić w niskiej koncentracji.

Jaką wartość powinien mieć ten wskaźnik w normie?

Norma stężenia we krwi hormonu antymuylerowego u kobiet w przypadku zajścia w ciążę wynosi 1-2.5 ng / ml. Należy zauważyć, że wartości te są typowe dla dziewcząt dojrzałych płciowo, ponieważ koncentracja dziewcząt jest znacznie niższa.

Spadek AMH jest wskazany w przypadkach, gdy jego poziom waha się w granicach 0,2-1 ng / ml.

Czy mogę zajść w ciążę z niskim hormonem antymobilowym?

Co do zasady, przy takim naruszeniu u kobiet diagnozuje się niewydolność jajników. Dlatego nie mogą naturalnie zajść w ciążę.

W przypadkach, gdy stężenie AMH spada poniżej 0,2 ng / ml, sytuacja jest krytyczna, tj. Pojawienie się ciąży jest możliwe tylko przez IVF przy użyciu jaja dawcy.

Jeśli mówisz konkretnie o tym, dlaczego nie możesz zajść w ciążę z niskim poziomem hormonu antymulaurowego, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na cechy fizjologii kobiecego ciała.

Faktem jest, że stężenie AMG jest używane przez lekarzy jako wskaźnik tzw. Rezerwy jajników (zdolność funkcjonalna żeńskich gruczołów płciowych do rozwijania pełnowymiarowych mieszków włosowych, z których następnie wyłaniają się dojrzałe jaja). Dlatego zmniejszona AMH, która jest konsekwencją naruszeń w systemie reprodukcyjnym, wskazuje, że w niedalekiej przyszłości proces owulacji ustąpi całkowicie.

Jak zajść w ciążę z niskim poziomem hormonu antymonu?

Algorytm działań terapeutycznych w tej sytuacji zależy całkowicie od cech zaburzeń i poziomu AMH. Należy jednak stwierdzić, że w większości przypadków redukcja tego hormonu we krwi nie jest przyczyną, czy możliwe jest zajście w ciążę z niskim poziomem hormonu antymonu ale konsekwencja istniejącego naruszenia. Jest ich tak wiele (od otyłości po zaburzenia dojrzewania, patologie układu rozrodczego), że nie zawsze jest możliwe wskazanie przyczyny, która doprowadziła do spadku AMH.

Jeśli chodzi o bezpośredni wzrost szans na ciążę ze zredukowanym hormonem antymililowym, należy zauważyć, że nawet terapia hormonalna nie jest w stanie pomóc. Chodzi o to, że w ciele każdej kobiety poziom tego hormonu zależy bezpośrednio od liczby pełnoprawnych, zdolnych do dojrzałości komórek jajowych. Dlatego nawet wprowadzenie syntetycznego AMG do organizmu nie doprowadzi do wzrostu liczby mieszków włosowych.