"W jaki sposób jednoroczne floksy tolerują nasz klimat, uprawę z nasion, kiedy sadzimy je na otwartej przestrzeni?" - pytania te są często zadawane przez początkujących kwiaciarnie w przededniu wiosennego sezonu. Najlepszym sposobem na osiągnięcie wczesnego kwitnienia jest zdobycie własnych sadzonek, ale w tym celu musisz nauczyć się zasad dbania o sadzonki tej dekoracyjnej kultury.

Floks roczny - rośnie z nasion

Szczególnie popularny wśród ogrodników jest rok Floks Drummond . Głównym kolorem jego przyjemnych i pachnących kwiatów jest biały, różowy i szkarłatny. Hodowcy wyprowadzili wiele bezpretensjonalnych odmian tej rośliny z płatkami monochromatycznymi i dwukolorowymi, pomalowanymi w różnych pięknych odcieniach. W kwestii uprawy rocznego floksu z nasion należy zwrócić uwagę na wybór odmiany. W ogrodach przydomowych można sadzić krzewy kultury kwiatowej o różnej sile wzrostu:

 1. Karłowate kwiatostany drobnokwiatowe Drummonda o wysokości do 20 cm.
 2. Карликовые мелкоцветковые флоксы Друммонда
 3. Wielkofalowe floppy Drummonda o wysokości do 40 cm.
 4. Крупноцветковые флоксы Друммонда

Kiedy sadzić roczne floks na sadzonki?

Jeśli interesuje Cię roczny floks, wyrastający z nasion, podczas sadzenia ich w ogrodzie, możesz spróbować dostać swoje własne sadzonki swoich ulubionych kwiatów w domu. Materiał siewny rośliny ma duży, gęsty, trójkątny kształt. Nasiona dobrze znoszą mróz, więc ogrodnicy często praktykują siew na zimę. Warunki sadzenia rocznego floksa zależą od metody uprawy. W przypadku metody bezpestkowej nasiona wysiewa się w glebie na początku maja, aw skrzynkach na sadzonki - w marcu.

Kiełkujące nasiona rocznego floksa

Kiełkowanie nasion rocznego floksa zależy bezpośrednio od okresu przechowywania, lepiej nie kupować materiału starszego niż 3 lata. Kiełkowanie można wykonać w małych rolkach ( ślimaki ) zwinięte z prostego papieru toaletowego i polietylenu. Aby uzyskać najlepszy efekt na etapie przygotowawczym w wodzie, dodamy stymulator wzrostu . Pamiętaj, aby trzymać szkło w świetle. Szczepienie nasion można obserwować przez film po kilku dniach. Następnie napełnij glebę "rolką" i odłóż ją do jasnego miejsca.

Kiedy nurkować roczny floks?

Aby zapewnić, że roczne sadzonki floksów nie zostaną uszkodzone w procesie zbierania i otrzymały wymierne korzyści z tej operacji, wymagane jest, aby były one wytwarzane w domu w określonym czasie. Dokładna data kalendarzowa nie istnieje, proces ten przeprowadza się około 3 tygodnie po powstaniu. Konieczne jest ścisłe monitorowanie wzrostu krzaka podczas wzrostu z nasion i uwzględnienie fazy rozwojowej danej rośliny. Optymalnym momentem na wybranie rocznego jest pojawienie się 2-4 prawdziwych liści.

Wybór rocznych floksów

Jeśli zasiejesz nasiona w pojemniku, nie możesz się obejść bez tak ważnej techniki agrotechnicznej, jak na czas sadzonek rocznych floksów. Wcześniej przygotowujemy pojemniki na sadzonki i zdezynfekowane podłoże odżywcze. Odpowiednia jest luźna, ale bogata w próchnicę gleba o niskim wskaźniku kwasowości. Proces zbierania floksów jest prosty iw krótkim czasie:

 1. Piszemy podłoże szklane.
 2. Nawilżyć glebę wodą.
 3. Do zbierania pojemników używać majonezu, kwaśnej śmietany, kubków jednorazowych, samoprzylepnych pojemników z polietylenu.
 4. Aby spuścić płyn do szklanek, wykonaj otwór.
 5. Jeśli istnieje kilka odmian pojemności, podpisujemy go.
 6. Użyj różdżki w ziemi, aby wykonać wcięcia.
 7. Przed przesadzeniem jednorocznych floksów, sadzonki są podlewane w pojemniku.
 8. Łopatek strzela kiełkami i wyciąga je z mokrej ziemi.
 9. Dzielimy sadzonki wyhodowane z nasion i rozprowadzamy floks w szklankach.
 10. Niektórzy ogrodnicy zalecają sadzenie małych kwiatów na kilka kawałków.
 11. Transplantacja floksa dobrze się znosi, dlatego w obecności dużej liczby małych sadzonek można je zanurkować jeszcze grubiej, a następnie, gdy rosną, można je oddzielnie segregować.
 12. Pogłębimy floks do liści liścienia.
 13. Zagniatamy palce ziemią w szkle.
 14. Pierwszy dzień pojemności nie jest ustawiony na słońcu, niech pędy w półcieniu nieznacznie dostosowują się.
 15. Podlewanie podczas zbioru w normalnych warunkach wystarcza na 6-7 dni.
 16. Zanurzone floksy można śmiało wyhodować w osobnych szklankach przed lądowaniem w glebie, ale trzeba monitorować poziom wilgotności podłoża i temperaturę podłoża.