Noworoczne zegarki wykonane ręcznie na nowy rok W przeddzień Nowego Roku, wiele dzieci wraz z rodzicami chętnie tworzy różne rzemiosła, które pomogą im udekorować wnętrze lub mogą działać jak oryginalne prezenty. W szczególności jednym z najbardziej popularnych pomysłów jest produkcja zegarków noworocznych z różnych materiałów.

Jak zrobić ręcznie robiony "zegar noworoczny" ze słodyczy?

Doskonałym prezentem na Nowy Rok dla krewnych i przyjaciół będzie domowy "zegar noworoczny" od słodyczy. Aby to zrobić, pomoże ci następująca klasa mistrzowska:

 1. Wytnij 2 kartony z kartonu i zawiń je papierem krepowym. Kolejny krąg o tej samej średnicy wykonany jest z pianki. Następnie wyciąć z tektury pasek, którego szerokość jest nieco większa niż wysokość okręgu z pianki z tworzywa sztucznego, i owinąć go pięknym papierem do pakowania.
 2. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok1
 3. Umieść kółko z pianki pomiędzy kręgami tektury i sklej je ze sobą, a od zewnątrz zawiń tę postać błyszczącym paskiem. Na obwodzie przyklej powstały kawałek cukierka artystycznego w owijce. Użyj do tego pistoletu do klejenia.
 4. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok2
 5. Dokręć zegar taśmą papierową i połącz jej końce ze zszywaczem. Na odwrotnej stronie ozdobić kompozycję barwnym makaronem i ziarnami kawy.
 6. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok3
 7. Po przeciwnej stronie udekoruj statek złotymi koralikami i "narysuj" tarczę za pomocą czerwonych koralików i ziaren kawy. Twój noworoczny zegar jest gotowy!
 8. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok4
Klasa mistrzowska: Ręcznie robiony przedmiot "Nowy rok" z pudełka

Razem z dziećmi mama i tata mogą również samodzielnie wykonać dzieło "Nowy Rok" z pudełka z telefonu, tabletu lub innego urządzenia. Mogą być wykorzystane jako element świątecznej dekoracji pokoju, który może stworzyć w nim wyjątkową atmosferę.

Aby wykonać ręcznie robiony "zegar noworoczny" z tektury i innych materiałów, poniższe instrukcje pomogą:

 1. Przygotuj niezbędne materiały. Będziesz potrzebował tarczy, którą można kupić w sklepie lub zrobić samodzielnie, karton, piankę plastikową, nożyczki, taśmę, tekturę, wata, blichtr i stożki.
 2. Zegar sylwestrowy ręcznie robiony na nowy rok5
 3. Zrób dwie dziury w dolnej części pudełka i rozciągnij przez nie wstążkę, aby jeden koniec był krótszy od drugiego.
 4. Zegar sylwestrowy wykonany ręcznie na nowy rok6
 5. Zwiąż końce stożków.
 6. Zegar sylwestrowy ręcznie robiony na nowy rok7
 7. Zamocuj tarczę klejem lub dwustronną taśmą samoprzylepną.
 8. Noworoczne zegarki wykonane ręcznie na nowy rok8
 9. Zrób dach z tektury.
 10. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok9Noworoczne zegarki wykonane ręcznie na nowy rok10
 11. Udekoruj zegar świecidełkiem.
 12. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok11Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok12
 13. Zamknij dach przy pomocy waty.
 14. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok13
 15. Udekoruj zegarek innymi elementami zgodnie ze swoim gustem.
 16. Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok14

Aby zrobić coś dziwnego w postaci noworocznych zegarków, jest to możliwe i w inny sposób. Wybierz naszą wersję galerii zdjęć:

Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok15Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok16Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok17Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok18Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok19Noworoczne zegarki przygotowujące nowy rok20Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok21Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok22Noworoczne rzemiosło zegarowe na nowy rok23