Lecznicze ptasie mleczko jest wieloletnią rośliną, która ma szerokie zastosowanie w medycynie ludowej. Jest również nazywana "dzika róża" i "ptasie mleczko". Lecznicze właściwości althei są używane od czasów starożytnych, a zarówno liście, jak i korzenie są użyteczne. Przygotuj zakład we wrześniu, a gotowe surowce nie mogą być przechowywane dłużej niż trzy lata. Zawiera różne witaminy, minerały, pektyny, galaktozę, oleje i inne substancje.

Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania althaea

Bogaty skład chemiczny wywołuje efekt otulający, przeciwzapalny i zmiękczający. Jest również stosowany jako środek wykrztuśny i przeciwskurczowy.

Lecznicze właściwości ziela althei

 1. Użyj produktów przygotowanych na bazie tej rośliny, pomóż uspokoić silny kaszel, a śluz althaea pozwala przywrócić błony śluzowe dróg oddechowych i wycofać flegmę.
 2. Zawarte w polisacharydach, pomagają pozbyć się odruchu kaszlu, który pojawia się przy tchawicy i zapalenie krtani .
 3. Właściwości pianki lekarskiej wpływają na aktywność układu trawiennego. Na przykład, ekstrakt wodny pomaga otoczyć błonę śluzową żołądka, co jest ważne w przypadku owrzodzeń i nadżerek. Warto również zauważyć, że śluz tej rośliny absorbuje toksyny i inne szkodliwe substancje.
 4. Zawarte w polisacharydach stymulują odporność humoralną i komórkową.
 5. Ułatwia proces spontanicznej regeneracji tkanek, redukując proces zapalny.
 6. Może być stosowany jako bieżnik do zmiękczenia gęstej zapalnej powłoki.
 7. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu i otoczającemu, roślina pomaga zredukować proces zapalny, a także bolesne odczucia w zapaleniu pęcherza moczowego, problemy z moczowodami i innymi podobnymi chorobami.
 8. Właściwości lecznicze althey mogą być stosowane w chorobach skóry i stawów. Wywar i napary są używane do okładów i mycia ran ropnych, egzemy, owrzodzenia troficzne , a nawet w leczeniu reumatyzmu, artretyzmu i innych podobnych chorób.

Przeciwwskazania do stosowania althei

Oprócz leczniczych właściwości althaea konieczne jest rozmontowanie istniejących przeciwwskazań. Przy pomocy środków, gotowanych na bazie trawy, konieczne jest przyjmowanie osób z cukrzycą, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie można łączyć pianek z innymi lekami, których działanie jest skierowane na leczenie kaszlem. Podczas stosowania rośliny w dużych ilościach mogą wystąpić wymioty i nudności. Zakazane pianki na przewlekłe zaparcia, problemy z funkcjonowaniem płuc i alergiami. Nie wolno nam zapominać, że niektórzy ludzie mają indywidualną nietolerancję na althaea, która objawia się w postaci wysypki, swędzenia i zaczerwienienia.

Przepisy tradycyjnej medycyny

Rozważ kilka skutecznych środków ludowych opartych na althei:

 1. Podczas leczenia owrzodzeń można zastosować lek, do którego przygotowania pobiera się 20 gramów korzeni althaea, żywokost i lukrecji oraz 10 g glistnika. Gotowy do zebrania wlać 200 g wrzącej wody i nalegać aż do całkowitego ochłodzenia. Zażyj przed posiłkami za 0,5 łyżki.
 2. Aby złagodzić stan podczas kaszlu, można przygotować napar, do którego w równych proporcjach wymieszać korzeń althaea, tymianek, szałwia, alpinista i koper włoski. Napełnij ją zimną wodą, nałóż niewielki ogień i gotuj przez kilka minut, a następnie przepij przez kolejne 10 minut. Trzy razy dziennie za 0.5 łyżki.
 3. Dobre wyniki daje herbata, przygotowana na bazie althei, dla której trzeba wziąć 2 łyżeczki suszonych liści i wlać je 1 łyżka. zimna woda. Napełnij napój przez 10 minut. Herbata jest zalecana w przypadku problemów z jelitami, a jeśli dodasz kilka łyżek miodu, pomoże to w kaszlu.